Rukometaši Radničkog porazom okončali 2015. godinu

rk-radnicki-zeleznicarJoš jedan poraz u Super ligi Srbije upisali su rukometaši Radničkog. „Crnu seriju“ Kragujevčani su nastavili i na gostovanju šabačkoj Metaloplastici, gde su poraženi sa 14:23 (8:13), u meču 12. kola, poslednjeg u 2015. godini.

Nakon ujednačenog početka susreta, domaćin je do osetnije prednosti došao sredinom prvog poluvremena, kada je poveo sa 9:4.

Na odmor su domaći otišli sa vođstvom od 13:8, da bi na startu drugog dela igre dodatno uvećali stečenu prednost, tako da je u 45. minutu razlika bila dvocifrena – 19:9. To je ujedno i prelomilo meč, pa su bodovi zasluženo ostali kraj Save.

Kapiten Milutin Dragićević predvodio je svoj tim do šeste prvenstvene pobede, dok je gol manje upisao Nemanja Milovanović. U Radničkom je ponovo bio najefikasniji Ivan Mošić sa 6 golova, Miloš Prodanović postigao je 5, dok su svi ostali podbacili kada je u pitanju golgeterski učinak.

Rukometaši Radničkog u 2016. godinu ući će sa pretposlednjeg, 11. mesta na tabeli Super lige, i sa svega četiri boda na svom kontu.

Prvenstvo se nastavlja sredinom februara, kada će Kragujevčani dočekati ekipu Morave iz Velike Plane.