Rukometaši Radničkog porazom završili polusezonu

U zaostalom susretu 12. kola, ujedno poslednjoj utakmici “Merkur Osiguranja“ Superlige u ovoj polusezoni, rukometaši Radničkog poraženi su u hali “Jezero“ od novosadske Vojvodine sa 23:22 (11:11).

Ovo je bio treći poraz u nizu kragujevačkih rukometaša čime su ovu polusezonu završili na devetoj poziciji sa 12 osvojenih bodova i skorom od 6 pobeda i 7 poraza. Sa druge strane, Novosađani su jedanaestim trijumfom održali korak za šampionom, Partizanom, i na zimski odmor idu sa dva boda zaostatka za crno-belima.

Kragujevčani su do 45. minuta bili ravnopravan rival jer se igralo gol za gol. Međutim, u poslednjih petnaest minuta Vojvodina je uspela da slomi otpor domaćih. Kada su u 52. minutu Novosađani poveli sa 23:19, bilo je jasno da će gosti odneti čitav plen iz Jezera. Do kraja susreta Radnički je samo uspeo da ublaži poraz.

Radnički – Vojvodina 22:23 (11:11)

Dvorana: SC Jezero.
Gledalaca: 150.
Sudije: Rajić i Dragomirović.
Sedmerci: Radnički 3 (1), Vojvodina 3 (2).
Isključenja: Radnički 8, Vojvodina 6 minuta.

RADNIČKI: Kostić 2, Pralica 3, Radenović, Janićijević, Filić 1, Mandić, Lekić, Stevanović, Petrović (18 odbrana, 1 sedmerac), Milinčić, Simić, Milošević, Nikolić 5, Tomić, Bosić 5, Rajičević 6 (1).

VOJVODINA: B. Radišić, Popov 3, M. Radišić, Barišić 2, Veselinov, Abadžić (14 odbrana, 2 sedmerca), Stojanović 6, Arsenić, Čupković, Pušica, Jošić 2, Marjanac 2, Milošević 1, Mitrović 1, Stanković 6, Đurković.

Igrač utakmice: Strahinja Stanković (Vojvodina).

Tabela: Partizan 24, Vojvodina 22, Vrbas Carnex 18, Crvena Zvezda 15, Metaloplastika 14, Kolubara 13, Rudar 13, Zaječar 12, Radnički 12, Jugović Unimet 11, PKB 11, Napredak 11, Crvenka Jafa 6, Železničar 1949 0.