Rukometaši Radničkog propustili istorijsku šansu (VIDEO)

rk-radnicki

U derbi meču 9.kola plej-ofa, rukometaši Radničkog odigrali su protiv Vojvodine u „Jezeru“ nerešeno 23:23 (12:10) i tako sebi značajno umanjili šanse da stignu do titule prvaka Srbije. Kragujevčani su imali priliku da pobedom od pet i više golova razlike već večeras proslave titulu, ali umesto toga došli su u situaciju da kolo pre kraja takmičenja zavise od drugih rezultata.

Radnički je dobro započeo meč i konstantno imao prednost od jednog ili dva gola u prvom poluvremenu. Vojvodina je jedino vođstvo u prvom delu igre imala u 7. minutu igre, kada je bilo 2:1 za Novosađane. Na odmor se otišlo prednošću domaćina od 12: 10.

Na samom startu drugog poluvremena, večeras izuzetno raspoloženi Krsto Milošević sa dva vezana gola dovodi Kragujevčane do najveće prednosti na meču, „plus četiri“ (14:10). Ipak, Novosađani uspevaju da se konsoliduju i smanje na 14:13, da bi Spasić u 39. minutu prekinuo seriju gostiju i vratio Radničkom prednost sa kraja prvog poluvremena (15:13).

U 49. minutu gosti preko sjajnog Pušice stižu do izjednačenja (17:17), ali su domaći ekspresno uzvratili golovima Miloševića i Grbovića za 19:17, što je nateralo trenera gostiju Ćirkovića da zatraži minut odmora.

U 53. minutu ponovo Pušica stupa na scenu i donosi novo izjednačenje gostima (20:20). Kragujevčani golom Spasića uspevaju da dođu do gola prednosti, ali su nakon toga gosti, uz dosta sreće, stigli do novog izjednačenja, nakon što je Stanković pokupio odbitak posle promašenog sedmerca i smestio ga u mrežu.

To kao da je preseklo domaće rukometaše, koji su potom jako loše odigrali u napadu, što je iskoristio na drugoj strani Nikolić i doneo prvo vođstvo svojoj ekipi nakon početne prednosti u 7. minutu utakmice.

Na kraju su se gosti radovali osvojenom bodu, koji im, u slučaju da u narednom kolu dobiju Crvenu zvezdu na „Slanoj bari“, ujedno znači i odbranu šampionske titule. Radničkom ostaje da u poslednjem kolu dobije Železničar u Nišu i veruje u čudo u Novom Sadu.

Radnički – Vojvodina 23:23 (12:10)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Boričić i Marković.
Sedmerci: Radnički 2(0), Vojvodina 4(3).
Isključenja: Radnički 10, Vojvodina 4 minuta.

RADNIČKI: Milošević 9, Žegarac, Pralica 1, Janićijević 1, Gugleta 3, Lekić, Stevanović, Mošić, Petrović (13 odbrana, sedmerac), Spasić 2, Milinčić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 1, Rajičević 1, Grbović 5.

VOJVODINA: L. Arsenić, Popov, Elezović 3, Veselinov, Mirković 1, Perović (3 odbrane), Pušica 6, Todorović, Ranisavljević, N. Nikolić 6, Arsenić 1, Ivanović, Babić, Stanković 7 (3), Kocić (6 odbrana, 2 sedmerca), Ćurković.

Igrač utakmice: Miljan Pušica (Vojvodina)

SEMAFOR: 1:2 (7), 3:2 (10), 6:4 (19), 7:7 (22), 10:10 (27), 16:14 (42), 16:16 (45), 19:17 (51), 20:20 (53), 22:23 (59).