Rukometaši Radničkog zaustavljeni u Kostolcu

rk-radnicki

Rukometaši Radničkog doživeli su večeras svoj četvrti poraz u Super ligi Srbije, i to na gostovanju ekipi Rudara u Kostolcu – 29:36 (15:18).

Domaćin je zasluženo došao do pobede, budući da je vodio od samog početka meča. Već nakon tri minuta igre Kostolčani su imali prednost od 3:0, da bi u 6. minutu bilo 5:1 za domaći tim.

Najveću prednost u prvih pola sata igre, ekipa Rudara imala je u 21. minutu – 12:6. Kragujevčani jednostavno nisu imali rešenja u tim trenucima za sjajnog Miloša Miloševića, koji je rešetao njihovu mrežu.

Ipak, tada su se u gostujućoj ekipi probudili Barudžić, Raičević i Poskurica, pa je prednost domaćina smanjena na 13:15, da bi se na odmor otišlo sa vođstvom Kostolčana od 18:15.

Na startu drugog poluvremena domaći sa dva gola Miloševića i jednim Avramovića, ponovo dolaze do osetnije prednosti – 21:16. Radnički je bio primoran da u nastavku susreta juri ovo vođstvo Kostolčana, ali izuzev prilaska na tri gola zaostatka u 51. minutu (28:25), Kragujevčani nisu mogli ništa više da učine, tako da je ekipa Rudara na kraju zabeležila zasluženu pobedu.

Pomenuti kapiten domaćeg tima Miloš Milošević bio je svakako centralna figura susreta sa 11 postignutih golova, a dostojnu podršku imao je u Petroviću sa 7, odnosno Avramoviću i Božiću sa po 6 pogodaka. Kod Kragujevčana Spasić je postigao 6, a Mošić 5 golova.

Nakon šest odigranih kola rukometaši Radničkog ostaju u donjem delu tabele, sa tri osvojena boda.

U narednom, sedmom kolu, rival Kragujevčana biće beogradski Partizan.