Rukometaši slavili u Smederevu

Pobedu su tokom prazninkog vikenda izvojevali i rukometaši Radničkog koji su kao gosti savladali Smederevo sa 27:26 u utakmici 25.kola Superlige Srbije. Do trijumfa kragujevački tim je došao golom Milana Đukića iz sedmerca 38.sekundi pre kraja meča. Prethodno, Smederevci su rešili prvo poluvreme u svoju korist rezultatom 13:10, iskoristivši brojne greške kragujevačkih igrača, pogotovu u fazi napada. Do ponovnog vođstva Radnički je došao u 37.minutu kada je poveo sa 16:15, da bi prednost najveće okvire dosegla u 55.minutu. Na semaforu je tada stajalo 24:20 u korist Kragujevčana. Ipak, finiš je bio prilično uzbudljiv i neizvestan, s obzirom da su domaći u 59.minutu uspeli da izjednače na 26:26, delom zbog toga što je u tim trenucima Radnički imao dvojicu igrača manje na parketu i spornih sudijskih odluka. Odluka je pala posle opravdano dosuđenog sedmerca nad kapitenom Đukićem koji je bio i siguran realizator za pobedu Radničkog 27:26.

Zbog igranja Partizana u polufinalu Čelendž kupa meč sa crno-belima koji je po rasporedu bio zakazan za predstojeći vikend je odložen za 18.maj tako da će kragujevački superligaš narednu prvenstvenu utakmicu odigrati u nedelju 8.maja kao gost sa ekipom Požarevca.