Rukometašice Radničkog 1964 izborile plasman u Super B ligu

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog 1964 ostvarile su istorijski uspeh plasmanom u Super B ligu Srbije, nakon što su u baraž utakmici, odigranoj na neutralnom terenu u Velikoj Plani, pobedile Mladi radnik iz Radinca sa 26:23 (7:9).

Iako su naspram sebe imale znatno iskusniju protivničku ekipu, Kragujevčanke su zahvaljujući velikoj borbenosti i čvrstoj odbrani uspele da dođu do trijumfa.

Nisu izabranice trenera Rodoljuba Kurandića najbolje ušle u meč. Važnost utakmice prouzrokovala je tremu kragujevačkih rukometašica koja im je „vezala ruke“, pa je na odmor između poluvremena ekipa Mladog radnika otišla sa dva gola prednosti (9:7).

Ništa bolje nije doneo ni početak drugog dela susreta. Kragujevčanke su u 42. minutu imale minus od pet golova (12:17), ali se tada razbranila Jelena Pojužina, podignut je intezitet igre u odbrani, što je rukometašicama Radničkog 1964 donelo par lakih golova iz kontranapada za izjednačnje u 48. minutu (18:18).

Finiš meča protekao je u znaku kragujevačkih rukometašica, koje su u 56. minutu stigle do maksimalnih „plus pet“ (25:20), pa je već tada bilo jasno da će slaviti pobedu.

Trener Radničkog 1964 Rodoljub Kurandić istakao je da je ova utakmica i pobeda predstavljaju krunu karijere za veliku većinu igračica i čestitao im na ovom uspehu.

– Važnost utakmice „skratila“ je igračicama ruke i sputala ih da pokažu ono što znaju. Trebalo nam je dosta vremena da dođemo do svoje igre, agresivne odbrane i lake realizacije napada. Čestitam mojim devojkama na plasmanu u Super B ligu. Zaslužile su to predanim radom na treninzima. Posebno bih se zahvalio velikom broju naših navijača koji su došli da nas bodre, kao i svima u klubu koji su verovali u nas. – poručio je Kurandić.

U redovima Mladog Radnika najefikasnije su bile  Milena Kojić sa 7 i Milica Ristić sa 5 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog 1964 golgeterski raspoloženije od ostalih bile Jasmina Kolak i Ajlin Bjelak sa po 6 postignutih golova.

ŽRK MLADI RADNIK – ŽRK RADNIČKI 1964  23:26 (9:7)

Hala sportova u Velikoj Plani
Gledalaca: 400
Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović
Sedmerci: Mladi Radnik 2 (1), Radnički 5 (1)
Isključenja: Mladi Radnik 12 min, Radnički 6 min

MLADI RADNIK: Mitrović, Ristić 5, Paločevoć 1, Đorđević 2, Ninić M. 4, Ninić N. 3, Savić J., Savić D., Matić, Filipović 1, Živković , Kojić 7, Đorđević.

RADNIČKI 1964: Pojužina J. (18 odbrana), Đorđević 1, Radosavljević, Srećković, Kolak 6, Vasić 2, Todorović 2, Blagojević, Hasanović , Vlašković Anja, Mikić, Vlašković Anastasija, Petrović 2, Aleksić 5, Bjelak 6, Pojužina Ž. 2.

Početak takmičenja u Super B ligi zakazan je za prvu nedelju oktobra, a Radnički 1964 će u prvom kolu gostovati u Inđiji istoimenoj ekipi.