Rukometašice Radničkog na finalnom turniru Kupa Srbije

Tigrice

Rukometašice kragujevačkog Radničkog savladale su danas u svom „Jezeru“ ekipu RTB Bora, u revanš meču četvrtfinala Kupa Srbije, rezultatom 28:20 (17:5), i tako „overile“ plasman na završni turnir Kupa Srbije, koji će se održati 28. i 29. maja.

Očekivano, Kragujevčanke nisu imale puno problema ni u revanšu protiv drugoligaša iz Bora. Činjenica da su gošće prvi gol na meču postigle tek u 14. minutu, dovoljno govori o razlici u kvalitetu izneđu ova dva tima.

Vođstvo od 17:5 na poluvremenu, omogućilo je treneru Radničkog Aleksandru Radosavljeviću da u nastavku susreta isproba određene taktičke zamisli i pruži šansu svim raspoloživim igračicama.

Na kraju je ponovo prednjačila reprezentativka Sanja Radosavljević, koja je postigla čak 12 golova, dok je na golu kragujevačkog tima ponovo briljirala Jovana Risović sa 15 uspešnih intervencija.

Podsetimo, Radnički je dobio i prvi susret odigran u Boru sa 26:22 i potpuno zasluženo izborio plasman na završni turnir.

ŽRK Radnički – ŽJRK Bor-RTB  28:20 (17:5)

Dvorana: “Jezero”.
Gledalaca: 200
Sudije: Spasoje Kolak, Stanislav Milošević
Sedmerci: Radnički 7(5), Bor 0(0)
Isključenja: Radnički 4 min,  Bor 4 min

Radnički : Ćosić, Petrović 1, Stojković, Prijović 2, Tanić 2, S.Radosavljević 12, Radović 4, Stajković (1 odbrana), Simić, Lukić 1, Risović (15 odbrana), Dukić, Tatar 3, Veljković, Kulić 1, Todorović 2.

RTB Bor : Ilić (11 odbrana), Veselinov 1, Jevtov 2, Mihajlović 2, Kostić, Stankovski 2, Simonović, Mesaroš, Radivojević, Ilić (3 odbrane), Veljković 2, Radević, Milić 11, Novaković.