Šabac ubedljiv protiv Šumadinki

ZKK Sumadija grbKošarkašice Šumadije nastavile su seriju poraza u Prvoj ženskoj ligi Srbije, pošto su u 6. kolu izgubile na gostovanju ekipi Šapca rezultatom 65:87 (13:22, 18:23, 17:27, 17:15).

Od samog starta Šapčanke su dale do znanja gošćama iz Kragujevca da nemaju šta da traže u ovom susretu. Na kraju prve četvrtine prednost domaćih iznosila je devet poena (22:13), da bi u drugih deset minuta ona već prešla u dvocifrene okvire, pa je tako prvo poluvreme okončano vođstvom Šapca od 45:31.

Domaće su u trećem kvartalu sigurnom igrom dodatno uvećale razliku, pa su tako u 25. minutu došle do „plus 19“ (55:36), što im je omogućilo da poslednju deonicu odigraju sa „pola gasa“.

Najbolja u pobedničkom timu bila je nekadašnja košarkašica kragujevačkog Radničkog Bojana Stevanović, koja je ubacila 20 poena, uz 18 skokova. Sara Marković je postigla 22 poena, Tamara Jokić 18, a Dragana Jokić 11 poena.

U ekipi Šumadije najraspoloženija za igru bila je Kristina Milošević sa 25 poena, Jelena Trifunović je ubacila 15, a Sofija Lazareska 10 poena.

Nakon šest odigranih kola u Prvoj ženskoj ligi Srbije, košarkašice Šumadije imaju skor 1-5 i zauzimaju 10. mesto na tabeli sa samo bodom više u odnosu na poslednjeplasiranu ekipu Vojvodine. U sledećem, 7. kolu, Šumadinke će dočekati ekipu subotičkog Spartaka.