Šampionke ubedljive u Kragujevcu

Kategorija: Fudbal,Ženski fudbal

U poslednjoj utakmici regularnog dela sezone u Super ligi Srbije za žene, fudbalerke Radničkog 1923 pretrpele su ubedljiv poraz na svom terenu od subotičkog Spartaka – 1:7 (0:3).

Aktuelne šampionke, koje i ove sezone suvereno gospodare vrhom superligaške tabele, nisu imale milosti u susretu sa Kragujevčankama, koje su bez respekta ušle u ovaj duel, ali ih je primljeni gol već u 9. minutu u potpunosti izbacio iz ritma.

Do kraja prvog dela susreta odbrana Radničkog 1923 je kapitulirala u još dva navrata, nakon udaraca dvostrukog strelca Tijane Filpović i Prisile Okjere.

Popularne „golubice“ su goleadu nastavile i u drugom poluvremenu. Alina Baka je pogocima u 47. i 56. minutu dodatno uvećala prednost svog tima, da bi potom nakon dva precizno izvedena kaznena udarca, ekipa Spartaka došla do vođstva od čak 7:0.

Sve što su izabranice Gorana Ćurčića uspele da urade do kraja utakmice, to je da postignu počasni pogodak preko Sare Milosavljević za konačnih 1:7.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK SPARTAK 1:7 (0:3)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača“

Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac)
Pomoćnici: Danijela Stojanović (Niš), Aleksandra Kostić (Žitorađa)
Strelci: Milosavljević u 79. minutu za Radnički 1923, a Filipović u 9. i 33, Okjere u 35, Baka u 47. i 56, Slović u 63. iz jedanasterca i Stupar u 67. minutu iz jedanaesterca za Spartak
Žuti kartoni: Racić, Jovanović (Radnički 1923), Vajda (Spartak)

ŽFK RADNIČKI 1923: A. Nikolić, Anđ. Milenković, Vasić, M. Nikolić, Racić, Živković, Jurišević, And. Milenković (od 76. Tomanović), Milosavljević, Jovanović (od 64. Miloradović), Goloćevac.

ŽFK SPARTAK: Kostić, Denda, Vajda (od 56. Marjanović), Slović, Baka, Kričak, Filipović, Okjere (od 64. Tanasković), Pavlović, Goja, Matić (od 64. Stupar).

Fudbalerke Radničkog 1923 su regularni deo sezone u Super ligi Srbije završile na šestoj poziciji i predstoji im učešće u plej-autu, gde će za rivale imati novosadsku Vojvodinu i Požarevac.

Na početnoj tabeli plej-auta, koja je formirana na osnovu učinka u međusobnim susretima, Požarevac ima devet, Radnički 1923 šest, a Vojvodina tri boda.

Prvu utakmicu u ovoj fazi takmičenja Kragujevčanke će odigrati na svom terenu, u subotu, 20. aprila, kada će ugostiti Vojvodinu.

Usled istupanja kruševačkog Napretka iz lige, najverovatnije će sve ekipe sačuvati superligaški status na kraju sezone.