Šapčani bolji od Kragujevčana u finalu Kupa Srbije

Kategorija: Vaterpolo

Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog poraženi su u finalnoj utakmici Kupa Srbije od ekipe Šapca – 9:10 (2:2, 2:2, 1:4, 4:2). Učenici Uroša Stevanovića hrabro su se suprotstavili favorizovanim Šapčanima, ali ih je pad u trećoj deonici na kraju koštao poraza.

Iako su ostali bez trofeja, Kragujevčani su dokazali da više nisu samo „prijatno iznenađenje“, kako ih je većina sportskih medija „krstila“ pre početka ovog finalnog turnira, već da ova ekipa ima kvalitet i karakter da se ravnopravno nosi sa trenutno najboljim srpskim timovima. Plasman u finale Kupa Srbije je samo najava onoga što se od vaterpolista Radničkog može očekivati u bliskoj budućnosti.

Radnički je u prve dve četvrtine dostojno parirao ekipi Šapca, predvođenoj Gojkom Pijetlovićem na golu. Šapčani su prvi poveli pogotkom Vučinića, ali su Kragujevčani vrlo brzo uzvratili i golovima Gusarova i Dinoa došli do preokreta i vođstva od 2:1. Ipak, Marković se postarao da u drugu četvrtinu večerašnji rivali uđu sa rezultatskim egalom – 4:4.

Početkom druge deonice razbranio se golman Radničkog Lazar Dobožanov, dok je na drugoj strani u napadu Gijom Dino svojim drugim pogotkom na utakmici doneo novo vođstvo Kragujevčanima (3:2). Šapčani su u finišu uspeli da u dva navrata iskoriste prednost igrača više i golovima Lukića i Vučinića preokrenu na 4:3, ali je odmah uzvratio Gusarov, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom – 4:4.

Treća četvrtina donela je veliki pad u igri kragujevačkog tima. Nisu učenici Uroša Stevanovića uspevali da pogode gol rivala čak i u situacijama sa dva igrača više, dok je na drugoj strani Vučinić nastavio svoju golgetersku seriju i doneo Šapčanima prednost od 6:4. Nedugo zatim centar Radničkog Nikola Tomašević dobio je crveni karton zbog prigovora, što je predstavljalo dodatni hendikep za Šumadince, koji su u poslednju četvrtinu ušli sa tri gola zaostatka – 5:8.

I pored svih nedaća, vaterpolisti Radničkog nisu se predavali, već su se pogocima Gusarova i Radovanlije spustili na „minus jedan“ – 8:7. Međutim, već u narednom napadu Šapčani su iskoristili prednost od dva igrača više da povedu sa 9:7. Kragujevčani su golom Manića ponovo smanjili na 9:8, ali je onda Toholj pogodio i ponovo doneo svom timu prednost od dva gola (10:8). Tridesetak sekundi pre kraja Vasić je smanjio na 10:9, ali prekasno da vaterpolisti Radničkog izbegnu poraz.

Đorđe Vučinić bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa četiri pogotka, koliko je postigao i najbolji u redovima Radničkog Ivan Gusarov.

KVK RADNIČKI – VK ŠABAC  9:10 (2:2,2:2, 1:4, 4:2)