Sedam golova na „Čika Dači“ – Vojvodini ceo plen (VIDEO)

fk-radnicki---vojvodina

U 15. kolu Jelen Super lige, poslednjem u ovoj godini, fudbaleri Radničkog poraženi su od novosadske Vojvodine sa 3:4 (1:3). Malobrojna publika na „Čika Dači“ mogla je da uživa u utakmici punoj golova, ali su se na njihovu žalost, na kraju radovali igrači gostujućeg tima.

Novosađani su do prednosti došli već u 7. minutu utakmice. Veselinović je zaustavljen u kaznenom prostoru Radničkog, lopta se odbila do Gaćinovića, u tom trenutku se Kovačević okliznuo i zasmetao Krneti, koji ne uspeva da izblokira udarac mladog fudbalera Vojvodine – 0:1 vode gosti.

U 19. minutu dobra prilika da Novosađani povećaju prednost. Ivanić se našao „oči u oči“ sa Trifunovićem, ali kao i bezbroj puta tokom ove jeseni, kapiten Kragujevčana spašava svoj tim najgoreg ishoda.

Dobru priliku Radnički je imao preko Milovanovića u 31. minutu, ali je napadač Kragujevčana iz prilično teške situacije glavom šutirao pored gola.

A onda je usledio 39. minut kada je Lazar Veselinović lako pretrčao Bubanju i uputio dobar pas po zemlji, u srce šesnaesterca Kragujevčana. Lopta je došla do Gaćinovića, koji topovskim udarcem postiže svoj drugi gol na meču i duplira prednost svoje ekipe.

I kada je publika na „Čika Dači“ smatrala da njihovi ljubimci ne mogu da se oporave od ovog nokauta, Lazar Arsić im je u 41. minutu vratio nadu u povoljan ishod. Milovanović je uputio sjajnu loptu po zemlji, Arsić utrčao iza leđa odbrane Vojvodine, zaobišao Milnković-Savića i smanjio na 1:2.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre, Novosađani stižu do trećeg gola na meču. Ivanić je iskoristio nesmotrenost igrača Radničkog u odbrani, utrčao u prazan prostor i rutinski savladao Trifunovića, tako da se na odmor otišlo sa prednošću gostujućeg tima od 3:1.

Na početku drugog poluvremena domaći fudbaleri krenuli su na sve ili ništa. U 47. minutu beležimo dobar beg Milovanovića po desnoj strani, a onda i udarac, koji Milinković-Savić uspeva da odbije u korner. Čini se da je napadač Radničkog u ovoj situaciji sam sebi zakomplikovao poziciju za šut, pa je tako propala dobra prilika da Kragujevčani smanje zaostatak.

Međutim, ono što nije uspelo Milovanoviću u 47. minutu, fudbalerima Radničkog poklonio je Ivanić u 54. minutu. Slobodan udarac izveo je Arsić, a Milovanović došao do lopte pred golom Novosađana. Usledio je pokušaj napadača Radničkog da asistira svom saigraču Bubanji, ali je taj pas presekao Ivanić, a na njegovu nesreću lopta je završila iza leđa Milinković-Savića za 2:3.

Dva minuta kasnije Radnički stiže do izjednačenja. Ponovo je sve krenulo od danas izuzetno dobrog Milovanovića, koji je sjajno „izbacio“ u prostor Arsića. Usledio je idealan centaršut, a na drugoj stativi se rezervista Luka Tiodorović samo „poklonio“ za delirijum na „Čika Dači“ – 3:3.

Kragujevčani su nakon ovog  gola još žustrije nastavili sa napadima ka golu Milinković-Savića. U 60. minutu beležimo opasan udarac Terzića preko gola. Uzvraćaju i gosti preko Ivanića u 76. minutu, ali Trifunović još jednom maestralan.

Golman Kragujevčana još jednom se istakao u 82. minutu, kada je „skinuo“ čist zicer Veselinoviću i izbacio loptu u korner. Usledio je udarac iz ugla, Ivanić je ostao usamljen u šesnaestercu domaćih, šutirao, a njegov udarac na gol liniji izblokirao jedan od igrača Radničkog. Međutim, sudija je pokazao da je lopta prešla gol liniju, pa su fudbaleri Radničkog i po četvrti put morali da krenu sa centra.

Do kraja meča Radnički je imao priliku da ponovo dođe do izjednačenja. U poslednjem minutu utakmice, nakon kornera domaćeg tima, golman Vojvodine Milinković-Savić je ispustio loptu, na nju natrčao Vusljanin, ali je njegov pokušaj završio daleko preko gola.

U sudijskoj nadoknadi vremena domaći su tražili jedanaesterac, pošto je Pankova lopta pogodila u ruku, ali je sudija Filipović odmahnuo rukom.

Iako su Kragujevčani poraženi, ne treba im zameriti na borbenosti i želji. Interesantno je da su fudbaleri Radničkog na ovom meču dali tri gola, koliko su ukupno postigli u dosadašnjem delu prvenstva.

Radnički će „prezimeti“ na začelju tabele sa 7 osvojenih bodova, a videćemo da li će proleće doneti više radosti za navijače kragujevačkog kluba.

Bubamara će se ponovo zakotrljati 21. februara, kada će Kragujevčani na svom „Čika Dači“ dočekati subotički Spartak.

Radnički 1923 – Vojvodina 3:4 (1:3)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 1.000
Sudija: Dejan Filipović (Beograd)
Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd) i Darko Karanović (Novi Beograd)
Žuti kartoni: Bubanja, Jašić, Terzić, Arsić (Radnički 1923), Poletanović, Puškarić, Milinković Savić (Vojvodina)
Strelci: 0:1 Gaćinović 8, 0:2 Gaćinović 39, 1:2 Arsić 41, 1:3 Ivanić 45, 2:3 Milovanović 54, 3:3 Tiodorović 56, 3:4 Ivanić u 82. minutu.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Jašić, Bubanja, Krneta, N. Kovačević (od 73. Vidić), Ćulum, Miljuš (od 54. Tiodorović), Vusljanin, Arsić (od 86. Jović), Milovanović. Trener: Neško Milovanović.

VOJVODINA: Milinković Savić, Ivanić (od 89. Pankov), Pekarić, Puškarić, Veselinović, Gaćinović (od 90. Luković), Nastić, Poletanović, Stojanović (od 81. Makarić), Sekulić, Babić. Trener: Zoran Matić.