Sedam golova u prvoj proveri Kragujevčana (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su odigrali prvu kontrolnu utakmicu u Antaliji protiv austrijskog prvoligaša LASK-a iz Linca. Prijatni uslovi za igru pozitivno su delovali na strelce u redovima oba tima, pa je meč završen rezultatom 4:3 u korist Austrijanaca.

Ekipa LASK-a povela je u 13. minutu golom Vujanovića, da bi Spalević u 32. minutu izjednačio rezultat pogotkom iz penala. Pet minuta kasnije, Filip Knežević je nakon solo akcije doveo Kragujevčane u vođstvo, a u 45. minutu Vujanović je po drugi put matirao Čančarevića, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom – 2:2.

U drugom poluvremenu, trener Ivančević je priliku pružio Trifunoviću, Pavloviću, Adamoviću, Tintoru, Andriću, Bjelanoviću, Popoviću, Nedoviću i Miljušu.

I nastavak meča obilovao je golovima. Stefan Nedović je u 58. minutu postigao autogol, pa je ekipa iz Linca ponovo došla do prednosti. Radnički do izjednačenja dolazi u 77. minutu, preko mladog Dejana Miljuša, ali pet minuta pred kraj meča, LASK postiže i četvrti pogodak, čime je stavljena tačka na ovaj duel: Radnički 1923 – LASK Linz 3:4.

Narednu utakmicu Radnički 1923 igra za dva dana, 6. februara, protiv ekipe Ujpešta iz Mađarske.

RADNIČKI 1923 – LASK LINZ 3:4 (2:2)

RADNIČKI 1923: Čančarević, Alhassan, Bubanja, Rosić, Marić, Vidović, Krivokapić, Beljić, Čadikovski, Knežević, Spalević. Igrali su još i: Trifunović, Pavlović, Adamović, Tintor, Andrić, Bjelanović, Popović, Nedović.

LASK LINZ: Pervan, Takougnadi, Barry, Hieblinger, Klapf, Schroger, Hammerer, Blutsch, Fabio Silva, Fabiano, Vujanović.