Šesta pobeda Korićanaca

Nemanja Obradović (FK Korićani), Foto: M. Jovičić

Novajlija u Prvoj  gradskoj ligi ekipa Korićana dobro je startovala u ovoj sezoni i u 11. kolu danas je savladala čvrstu i iskusnu ekipu Budućnosti iz Resnika. Domaćini, koji ovu sezonu prvi put igraju na svom renoviranom terenu sa izvanrednom travnatom podlogom, dosta su se mučili dok nisu savladali odbranu Resničana i došli do rezultatske prednosti.

Korićani su došli u vođstvo u samom finišu prvog poluvremena, posle dve neiskorišćene šanse Marka Jocića i Srđana Staničića, koji su bili neprecizni. Njihove greške ispravio je Nemanja Obradović izvanrednim pogotkom sa oko 25  metara, pa se, ipak, na odmor otišlo sa golom prednosti za domaćina.

U nastavku igre posle odmora šanse za povećanje rezultata imali su Stanišić dva puta i Marko Stanković, ali se mreža golmana Resničana Srđana Đorđevića nije zatresla.

Fudbaleri Budućnosti pokušavali su da izjednače, ali su se njihove akcije završavale uglavnom na liniji 16 metara zahvaljujući dobroj odbrani domaćina u kojoj je najaktivniji bio Vladimir Čpajek, pa golman Nedeljković i nije imao mnogo posla. U 73. minutu Korićani su postigli i drugi pogodak i osigurali  pobedu. Posle jedne dubinske lopte sa leve strane u protivnički šesnaesterac ušao je rezervista  Miloš Đoković, inače, najbolji strelac u prethodnoj sezoni, rutinski savladao golmana Đorđevića i postavio konačan rezultat 2:0.

KORIĆANI – BUDUĆNOST (Resnik) 2:0 (1:0)

KORIĆANI
Igralište: FK Korićani.
Gledalaca: 150.
Sudija: Darko G. Petrović.
Pomoćnici: Vladimir Mirčević, Nevena Pejov ić (svi iz Kragujevca).
Strelci: Obradović u 44. i Đoković u 73. minutu.
Žuti kartoni: N. Matanović (Korićani), Srećković, Dedić, Sredojević (Budučnost).

KORIĆANI: Nedeljković, Špajek, Kesić, Carević (Đoković), Grbović, N. Matanović, Jocić, Stanišić, Stanković, Obraadović (Frižović), I. Matanović.

BUDUĆNOST: Đorđević, Stefanović, Belojica, Erić, N.Srećković, Dedić, A. Srećković, Pešić, Sredojević (Janićijević), Marinković, Pantelić

IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Obradović (Korićani)

Bila je ovo šesta pobeda Korićana, koji još nisu poraženi, jer su pet susreta završili nerešeno i sa 23 boda  čvrsto drže treće mesto na tabeli, iako su novajlije u ligi. Prva na tabeli je ekipa Kolonije koja je  danas pobedila Partizan iz Cerovca, doskorašnjeg zonaša, sa 6:0, a drugi je Arsenal, koji je slavio u Malim Pčelicama pobedom od 5:2. U ostalim susretima 11. kola postignuti su sledeći rezultati: Šumadija (Č) – Šumadinac 0:2, Erdoglija 1931 – Jadran 0:1, Sušica – Ćava 3:0, Sloga (D) – Jedinstvo 0:1, Vinogradi DB – Maršić 2:2.

U narednom kolu Prve gradske lige sastaju se: Šumadinac – Arsenal, Maršić – Seljak (MP), Jedinstvo – Vinogradi DB, Ćava – Sloga (D), Budućnost – Sušica, Jadran – Korićani, Partizan – Erdoglija 1931, Šumadija (Č) – Kolonija.