Siguran start šampiona

Fudbaleri Ekonomca uspešno su startovali u novoj sezoni Prve futsal lige Srbije, savladavši na gostovanju ekipu Smedereva sa 3:0 (1:0).

Prvi pogodak u novoj sezoni delo je jednog od najboljih igrača Ekonomca i srpskog futsala – Mladena Kocića.

Popularni „Cipi“ je u 3. minutu doneo prednost šampionu, lepim udarcem levom nogom, sa nekih desetak metara od gola Smederevaca.

Do kraja prvog dela igre, Ekonomac je očekivano kontrolisao igru, dok su se gosti uglavnom branili i trudili se da ne prime još neki gol, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću popularnih „studenata“.

U drugom poluvremenu igrači Ekonomca su dodali gas i već u 24. minutu duplirali prednost preko Brazilca Dodoa, koji je udarcem iskosa, sa desne strane, savladao golmana domaćih Kneževića.

To nije bilo sve što je sjajni Brazilac pokazao na ovom meču. Igrao se 33. minut kada je Dodo posle solo akcije i rezantnog šuta, naterao golmana Kneževića da po treći put vadi loptu iz svoje mreže.

Do kraja meča Ekonomac je napadao, ali je Knežević sjajno branio i direktni je „krivac“ što se mreža domaćih nije zatresla još koji put.

Ekonomac sledećeg petka debituje pred svojom publikom, kada u Kragujevac stiže ekipa Vranja.