Simi brži od sirene

ODLUČIO POBEDNIKA: Brazilac Simi (Foto: IP Sport Media)

Golom Brazilca Simija četiri sekunde pre kraja utakmice, šampion Srbije, kragujevački Ekonomac, savladao je letonski Nikars sa 2:1 (0:0) na startu turnira Main runde UEFA Futsal kupa, koji se održava u hali „Jezero“. „Studenti“ su zaslužili da mnogo ranije obezbede trijumf u ovom susretu, ali im večeras sreća očigledno nije bila saveznik, sve do samog finiša.

Šest puta su Kragujevčani pogađali okvir gola na večerašnjoj utakmici. Tri puta je stativa zaustavljala udarce junaka susreta Simija, a po jednom pokušaje Sorokina, Matijevića i Igora. Podatak za rubriku „Verovali ili ne“, ali na sreću igrača Ekonomca i njihovih simpatizera sve se završilo „hepi endom“.

Šampioni Srbije i Letonije pružili su igru dostojnu renomea ovog takmičenja. Ekonomac je razumljivo bio dominantniji tim, mada su igrači Nikarsa pokazali visok stepen borbenosti, uz opasne kontranapade iz kojih su ugrožavali gol Kragujevčana.

Prvo poluvreme nije donelo golove, ali jeste dinamičnu i brzu igru, u kojoj je kragujevačka publika mogla da uživa.

Prvo veće uzbuđenje viđeno je u 3. minutu, kada je Simi šutirao pored gola posle dobro izvedenog kontranapada. U 5. minutu zapretio je najpre Iksten, a zatim je na drugoj strani pokušao i Borisov, ali nije bilo promene rezultata.

Burno je bilo u 7. minutu. Najpre je Sorokin snažnim udarcem stavio na muke golmana Nikarsa Astrahanceva, koji je i u sledećem napadu odlično intevenisao ispred Igora. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u ovom minutu, pošto su prvo Simi, a onda i Sorokin pogađali stativu.

Beležimo potom i pokušaje Rodriga u 9. i Pršća u 12. minutu, ali je najbolju priliku u ovom periodu igre propustio Matijević, koji je nakon udarca glavom pogodio okvir gola. Do kraja prvog dela igre i Tales je oprobao svoj razorni udarac, ali su golman Nikarsa Astrahancev ostao nesavladan.

Ekonomac je silovito krenuo u nastavku susreta. Prvo je Simi šutirao pored gola, a onda je Igor iz mrtvog ugla pogodio stativu.

Već u narednom napadu bilo je 1:0 za „studente“. Tales je nakon uigrane kombinacije iz kornera silovito šutirao i konačno zatresao mrežu prvaka Letonije.

Ovaj gol dodatno je motivisao igrače srpskog šampiona, pa je tako Tales vrlo brzo mogao da ponovo da se upiše u listu strelaca, ali se u presudnom trenutku okliznuo.

Letonci su uspeli da izdrže ovaj nalet domaćina i dođu do daha, ali i do dobre prilike da izjednače rezultat u 25. minutu, kada je Prohofjev izbio sam ispred Momčilovića, međutim, šutirao je pored gola. Već u sledećem napadu gotovo identična situacija za Rajčevića na drugoj strani, ponovo bez odgovarajuće završnice.

A onda, maltene iz ničega, Nikars stiže do izjednačenja u 26. minutu. Nakon kratkog dodavanja iz kornera, Rodrigo je našao prostor za udarac i savladao Momčilovića.

Koliko Brazilac Simi nije imao sreće večeras najbolji pokazatelj je situacija iz 27. minuta, kada je čak tri puta bio u situaciji da postigne gol, ali jednom se isprečio golman Astrahancev, a čak dva puta kapiten Nikarsa Aleksijev, koji je za požrtvovanost u ovoj situaciji nagrađen aplauzima od strane gledalaca.

Uzdahe oduševljenja publike u „Jezeru“ izazvao je potom efektan potez Jerofejeva u stilu Rikardinja, koji na sreću Kragujevčana nije imao poguban efekat po Momčilovića.

U 32. minutu lepa prilika ukazala se mladom Lazareviću, koji je po levoj strani umakao igračima Nikarsa, ali nije uspeo da prevari Nereca na golu letonskog šampiona.

Usledila su potom dva opasna udarca Brazilca Igora, koja su u oba navrata završila iznad prečke, a uzdahe je izmamio i pokušaj Ukrajinca Sorokina u 35. minutu, tik pored stative.

Potom se ponovo u centru pažnje našao večeras jako dobri, ali malerozni Simi, koji prvo nije uspeo da asistenciju Igora pretvori u pogodak, a zatim je iz okreta šutirao i ponovo pogodio stativu.

Dva minuta pre kraja pripretio je Tales silovitim udarcem, koji je golman Nikarsa uspeo da ukroti. Nekoliko trenutaka kasnije još jedna jubilarna, šesta stativa za „studente“, a pogodio ju je, ko bi drugi nego Simi.

I kada je postalo gotovo izvesno da će se ovaj susret završiti podelom bodova, Simi je na četiri sekunde pre kraja konačno „razbio maler“. Borisov je asistirao sjajnom Brazilcu, koji je sa šest-sedam metara uputio neodbranjiv udarac u gornji levi ugao gola Nikarsa za veliko slavlje u „Jezeru“ i pobedu koja Ekonomcu u velikoj meri olakšava posao u nastavku turnira.

EKONOMAC – NIKARS  2:1 (0:0)

Hala: „Jezero“
Sudija: Gerald Baurenfend (Austrija)
Strelci: 1:0 Tales u 22, 1:1 Rodrigo u 26. i 2:1 Simi u 40. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 2+2 , Nikars 3+5

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, SOROKIN, TALES, SIMI, Antonić, Matijević, Ramić, Rnić, Lazarević, Pršić, Ivanković, Borisov, Rajčević. Trener: Predrag Rajić.

NIKARS: ASTARHANCEV, ALEKSEJEV, ALVES, SEN, RODRIGO, Nerec, Pastar, Prohofjev, Iksten, Jerofejev, Avanesov, Sergejev, Matjušenko, Baklanov. Trener: Orlando Duarte.

U premijernom meču turnirskog programa, lisabonski Sporting je očekivano pobedio ukrajinski Kerson sa 5:1 (3:0).

Sutra, drugog dana turnira, od 18 časova igraju Nikars i Sporting, a za 20 časova i 30 minuta zakazan je duel između Ekonomca i Kersona.