Slavija i Arsenal u finalu Kupa Kragujevca

Detalj sa proslogodisnjeg finala kupaDetalj sa prošlogodišnjeg finala Kupa Kragujevca

Odigravanjem polufinalnih kup utakmica na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca, nastavljeno je ovo takmičenje, koje je počelo još jesenas. Najviše uspeha do sada imali su kragujevački zonaši Slavija i Arsenal, koji će u finalu, zakazanom za 27. april, odlučiti kome će biti uručen pehar ovog takmičenja za 2016. godinu.

Bresničani su lakše došli do finala od Arsenala. U četvrtfinalu savladali su gradskog prvoligaša Vinograde DB sa 12:0, a Palilulci su pobedili drugoligaša Šumadiju 1934 iz Drače sa 4:1. Bresničani su bili efikasni i u polufinalu, iako su za protivnika imali Šumadiju 1903, i sa 4:0 eliminisali srpskoligaša sa Bubnja, dok je Arsenal minimalnim rezultatom 1:0 „prošao“ u Kutlovu.

Polufinalni susret između Slavije i Šumadije 1903, odigran na igralištu u Bresnici, odlučen je u prvom poluvremenu. Slavija, koja je proteklog vikenda na svom terenu za bodove poražena od čačanske Slobode (1:2), bez teškoća je savladala kombinovani tim srpskoligaša sa Bubnja, sačinjen pretežno od omladinaca ovog kluba.

Već u 11. minutu, posle igranja rukom jednog igrača Šumadije 1903, kapiten Lazar Kovačević doveo je bresničkog zonaša u vođstvo. Isti igrač je četiri minuta kasnije volej udarcem sa oko 15 metara povećao prednost Slavije na 2:0.

U 37. minutu Stefan Pavlović je iskoristio povratnu loptu Nemanje Beljića i treći put primorao mladog golmana Šumadije 1903 Mihajla Veličkovića da vadi loptu iz mreže. Pet minuta pre odlaska na odmor, bek Slavije Marko Vasović udarcem sa distance povećao je rezultat na 4:0, što se ispostavilo dovoljnim za plasman Slavije u finale.

Omladinci Šumadije 1903 nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol protivnika, iako su igrom na sredini terena pokazali  da imaju kvaliteta i da na njih srpskoligaš sa Bubnja može ozbiljno da računa, jer su neki od njihovih vršnjaka već stekli status prvotimca u seniorskom timu.

U drugom polufinalnom susretu, koji je odigran u Kutlovu, fudbaleri Arsenala teže su došli do finala. Savladali su drugoplasiranu ekipu Druge gradske lige Kutlovo sa 1:0. Gol odluke postigao je Uroš Stević u 15 minutu i tako prokrčio put zonašu do same završnice Kup takmičenja.

Odlučeno je da se finalni susret između Slavije i Arsenala organizuje 27. aprila, ali se još uvek ne zna gde će se on odigrati. Interesantno je napomenuti da će se ove dve ekipe, pre finala Kupa, sastati u 20. kolu Zone „Morava“. Taj susret na programu je 16. aprila na igralištu u Bresnici.

Inače, prošlogodišnji pobednik Kupa na području FS grada Kragujevca bila je ekipa Vodojaže, koja je u finalu, na igralištu FK Kolonija, savladala Pobedu iz Beloševca sa 1:0.