Slavija savladala lidera

Nebojsa-Vukojicic

Fudbaleri Slavije nastavljaju sa odličnim partijama u Zoni „Morava“. Bresničani su u derbi meču 6. kola savladali na svom igralištu lidera na tabeli, ekipu Trepče iz Kosovske Mitrovice, sa 2:0 (2:0).

Slavija je bila dominantan rival tokom svih 90 minuta i zasluženo došla do sva tri boda. Gosti iz Kosovske Mitrovice uglavnom su se branili i pokušavali da iz kontri ugroze gol domaćina.

Glavni „arhitekta“ pobede Bresničana bio je kapiten Nebojša Vukojičić. On je najpre iznudio penal u 5. minutu, koji je potom sigurno i realizovao, da bi u 40. minutu bio inicijator akcije, kada je Ristić duplirao prednost domaćina i kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat meča.

Ovom pobedom Slavija se bodovno izjednačila sa Trepčom na čelnoj poziciji na tabeli.

SLAVIJA – TREPČA 2:0 (2:0)

Igralište: FK Slavija u Bresnici.
Sudija: Marko Tiodorović (Kraljevo).
Strelci: Vukojičić u 5. minutu (iz jedanbaesterca) i Ristić u 40. minutu.
Crveni karton: Dragiša Drobnjak, trener Trepče, u 35. minutu.

SLAVIJA: Petrović 7, Stoilović 7, Mimović 7, P.Đorđević 7,5, Jokić 7, Sretković 7, Beljić 6,5 (F.Marković 6,5), Jovanović 7 (Nešković 6,5), Ristić 7 (Živković-), Vukoičić 8, Vasović 7.

TREPČA: Biševac 6,5, Mašić 6,5, Mlađović 6, Marić 6, Vučković 6,5 (Božović 6,5), Lazić 7, Ćorović 6 (Radović-), Popović 7 (Radović-), Đokić 6 (Lalić 6), Aristonović 6, Karamatić 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Nebojša Vukojičić (Slavija).

U ostalim mečevima ovog kola, Partizan iz Cerovca je kao domaćin odigrao bez golova sa Braćom Vuković, dok je Vodojaža poražena od Metalca u Kraljevu sa 0:3. Nakon ovog kola Cerovčani se nalaze na 13. mestu sa 6 bodova, dok Vodojaža ima bod više i nalazi se na 12. mestu.

U narednom kolu Slavija će gostovati Rudaru iz Bresnice, Vodojaža će dočekati Orlovac, dok Partizan iz Cerovca ide na noge Dragačevu.