Slaviji gradski derbi, Sušica poražena od Takova

Sa jedne od prethodnih utakmica između Arsenala i Slavije (Foto: M. Jovičić)

Nakon zimske pauze, ovog vikenda nastavljeno je takmičenje u Zoni Morava, utakmicama 16. kola. U gradskom derbiju kragujevačkih zonaša Slavija je u Bresnici savladala Arsenal sa 2:0, a identičnim rezultatom Sušica je na svom terenu poražena od Takova.

Po drugi put u sezoni Bresničani su bili bolji od svojih komšija iz Palilula. Slavija je slavila sa 2:0 (1:0), golovima Matejića u 11. i Lukića u 84. minutu.

Bresničani su ovom pobedom popravili plasman na tabeli i izjednačili se po broju bodova sa Miokovcima, dok je Arsenal ostao na pretposlednjoj poziciji sa 11 osvojenih bodova.

Sušica nije iskoristila prednost domaćeg terena u susretu sa Takovom iz Gornjeg Milanovca. Milanovčani su slavili sa 2:0 (1:0) zahvaljujući dvostrukom strelcu Filipu Dragojeviću, koji je mrežu Kragujevčana pogađao u 44. i 53. minutu.

Sušičani su tako ostali na dnu tabele sa devet sakupljenih bodova.

U ostalim mečevima 16. kola postignuti su sledeći rezultati: Orlovac – Bane 1:0, Dragačevo – Sloboda (Č) 2:1, Tutin – Sloga (K) 1:0, Miokovci – Karađorđe 1:2, Trepča – Radnički (K) 1:1.

Lidersku poziciju i dalje drži Radnički iz Kovača sa 33 boda, bod manje ima drugoplasirani Tutin, dok je treća čačanska Sloboda sa 27 osvojenih bodova.

U 17. kolu Sušica gostuje Trepči u Kosovskoj Mitrovici, a Slavija Ovčaru u Markovici, dok će Arsenal ugostiti ekipu Miokovaca. Sastaju se još i Karađorđe – Tutin, Sloga (K) – Dragačevo, Sloboda (Č) – Orlovac i Bane  – Takovo.