Slavlje Ekonomca B i Mašinca, novi poraz Kragujevca 2011

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 13. kola Druge futsal lige – Zapad. Ekonomac B i Mašinac su ostvarili vredne pobede u susretima sa Olimpom, odnosno Župskim rubinom, dok je Kragujevac 2011 upisao i trinaesti poraz, i to na gostovanju čačanskoj Fontani.

Mašinac je zabeležio treći uzastopni trijumf i ponovo se umešao u bitku za drugo mesto na tabeli. Kragujevčani su slavili u Prokuplju protiv Župskog rubina sa 4:2 (2:2), pre svega zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Početak susreta pripao je domaćoj ekipi, koja je golovima Radivojevića povela sa 2:0. Do kraja prvog poluvremena Mašinac je izjednačio preko Antunovića i Tanaskovića, da bi u nastavku pogocima Tanaskovića i Cvetkovića došao do preokreta i devete pobede u sezoni.

Ekonomac B je sa 9:5 savladao neugodni Olimp iz Vrnjačke Banje i učvrstio se u sredini tabele. Za razliku od svojih gradskih rivala, Kragujevac 2011 je nastavio sa porazima. Ovaj put Kragujevčani su poraženi na gostovanju Fontani u Čačku sa 2:5 i ostali na začelju tabele bez bodova.

U narednom kolu Mašinac očekuje veliki derbi sa Ivanjicom, Ekonomac B putuje u Rašku, dok će Kragujevac 2011 ugostiti Bellatores iz Šapca.