Slavlje rukometaša Radničkog 1964 u Negotinu

Kategorija: Rukomet

U derbiju 3. kola Super B lige Srbije, rukometaši Radničkog 1964 savladali su ekipu Hajduk Veljka u Negotinu sa 30:27 (13:12) i izdvojili se na liderskoj poziciji superligaške tabele.

U prvom delu susreta ekipe su mahom bile u rezultatskom egalu, a na odmor su Kragujevčani ipak otišli sa golom prednosti (13:12). U nastavku sureta ekipa Radničkog 1964 je „zategla“ odbranu, razbranio se kapiten Petrović, što je uzrokovalo sa „plus pet“ u 54. minutu (27:22).

Domaći su pokušali da se vrate u meč, ali Kragujevčani su, predvođeni Nebojšom Stošićem, uspeli da mirno privedu utakmicu kraju i uknjiže nove, važne bodove.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Aleksandar Ćirić sa 8 i Luka Milutinović sa 7 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog 1964 prednjačili Bojan Tomić, Dušan Medić i Vladimir Dobrosavljević sa po 5 postignutih golova.

U narednom, 4. kolu, rukometaši Radničkog 1964 će u derbiju jesenjeg dela sezone ugostiti ekipu Dubočice iz Leskovca.