Slom za sedam minuta

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli rezultatom 0:3 (0:2), u okviru 22. kola Prve lige Srbije.

Mladi tim Radničkog nije imao snage da parira znatno iskusnijem domaćem sastavu sa superligaškim igračima u svojim redovima. Odbrana Kragujevčana prvi put je kapitulirala u 38. minutu, kada je nakon kornera Tomanović matirao Lazara Raičevića.

Pred odlazak na odmor domaći su duplirali prednost iz jedanaesterca koji je izveo iskusni Damnjanović, da bi konačan rezultat u 83. minutu postavio rezervista Milićević na asistenciju Tomanovića.

Fudbaleri TSC-a propustili su nekoliko prilika da pobedu učine ubedljivijom, dok su Kragujevčani najzreliju šansu za pogodak imali u 50. minutu, kada je Lukić silovito šutirao, a golman Jorgić izbio loptu u korner.

TSC – RADNIČKI  1923  3:0 (2:0)

Gradski stadion u Bačkoj Topoli
Gledalaca: 1 400
Sudija: Aleksa Mitrović (Beograd)
Pomoćnici: Novak Novković (Beograd), Svetlana Bilić (Ruma)
Strelci: Tomanović u 38, Damnjanović iz jedanaesterca u 45. i Milićević u 83. minutu.
Žuti kartoni: Erak (TSC), Dračačević, Marković (Radnički 1923)

TSC: Jorgić, Svitić, Čordašić, Skopljak, Tomanović, Silađi (od 85. Galić), Davidov, Ponjević, Lalić, Damnjanović (od 70. Milićević), Erak (od 85. Stančetić).

RADNIČKI 1923: Raičević, Marković, Dragačević, M. Ilić, Petrović, Vidović, Aleksijević, Lukić (od 70. O. Ilić), Varjačić, Đurđević (od 55. Vićentijević), Maksimović (od 75. Matejević).

Radnički je 1923 je posle ovog poraza ostao na devetoj poziciji sa 29 bodova. I u narednom kolu Šumadinci će gostovati, ovoga puta ekipi Teleoptika.