Smeč 5 bolji u lokalnom derbiju, Kraguj se prošetao Zrenjaninom

Odbojkašice Smeča 5 su večeras, u sali OŠ „Stanislav Sremčević“, zabeležile prilično važnu i ubedljivu pobedu protiv gradskog rivala Radničkog sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:18, 25:23 i 25:8.

Izabranice Mirka Ristovića su značajniji otpor pružile samo u drugom setu, ali nisu uspele da naprave brejk, tako da je treći set lagano dobila ekipa Smeča i sigurno privela meč kraju.

Ovom pobedom ekipa Smeča 5 je učvrstila lidersku poziciju na tabeli, sa maksimalnim učinkom posle pet odigranih kola.

Radničkom je ovo drugi poraz u sezoni, koji ih vodi na 5. mesto na tabeli, a kuriozitet je da su oba poraza igračice Radničkog doživele od gradskih rivala.

U sledećem kolu, odbojkašice Smeča 5 ugostiće MD Zrenjanin, dok Radnički ima teško gostovanje u Novom Sadu, gde će odmeriti snage sa ekipom Vojvodine.

Treća kragujevačka ekipa i novajlija u ovom rangu, ekipa Kraguja, nastavlja sa sjajnim partijama.

Posle pobede nad odbojkašicama Radničkog prošle sedmice, odbojkašice Kraguja su protutanjale i Zrenjaninom, porazivši ubedljivo ekipu MD Zrenjanina sa 3:0, po setovima (15:25, 15:25 i 15:25).

Ekipa Kraguja je definitivno najprijatnije iznenadjenje sezone i ovom pobedom se preselila u gornji deo tabele.

U sledećem kolu, odbojkašice Kraguja dočekuju beogradski Radnički i imaju priliku da nastave sa serijom dobrih rezultata.