Snažan otpor Šumadinki crno-belima

U vanrednom, 19. kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije, košarkašice Šumadije poražene su sinoć u hali „Gordana Goca Bogojević“ od beogradskog Partizana 1953 rezultatom 85:89 (24:33, 19:21, 18:17, 24:18).

Kragujevčanke su od samog starta bile primorane da jure rezultatski zaostatak i na kraju su uspele da utakmicu uvedu u neizvestan finiš, ali nisu imale snage, ni vremena za preokret.

Dobro su se držale košarkašice Šumadije u prvoj četvrtini, imale samo dva peona zaostatka u 9. minutu (24:26), ali su gošće serijom 7:0 stigle do osetnih „plus devet“ na kraju ove deonice – 24:33.

Već početkom drugog desetominutnog perioda vođstvo crno-belih premašilo je jednocifrene okvire. U 14. minutu bilo je maksimalnih „plus petnaest“ za gošće (29:44), a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 45:54 u korist košarkašica Partizana 1953.

U drugom poluvremenu su košarkašice Šumadije pokušavale da uhvate rezultatski priključak, ali su crno-bele ljubomorno čuvale stečenu prednost.

Polovinom poslednje deonice Šumadinke prave seriju 8:0 i prilaze na „minus šest“ (73:79).  Beograđanke vezuju četiri poena i opet se odlepljuju na „plus deset“ (73:83).

Novi nalet domaćih usledio je pri rezultatu 75:85 za gošće, kada je najpre Paris Vilijams pogodila za dva poena, a potom Lazareska postigla trojku za 80:85.

Seriju Šumadinki kratko prekida Milica Špikić, da bi trojkom Kristine Milošević i poenima Jelene Trifunović domaći tim prišao na samo dva poena „minusa“ – 85:87.

Ipak, dilemu oko pobednika ovog susreta otklonila je Suzana Milovanović sa linije penala i donela ekipi Partizana 1953 trijumf sa ovog gostovanja.

U pobedničkoj ekipi najefikasnija je bila Milica Špikić sa 20 poena, 17 je dodala Milana Živadinović, a po 12  poena postigle su Ana Miletić i Suzana Milovanović, koja je zabeležila i 10 skokova.

Na drugoj strani, u ekipi Šumadije najraspoloženije za igru bile su kapiten Kristina Milošević sa 23 poena, Stefani Garden je postigla 21, Sofija Lazareska 17, Paris Vilijams 11, a Jelena Trifunović 10 poena.

Košarkašice Šumadije su i pored poraza pružile dobru partiju u susretu protiv crno-belih, što može da raduje njihove simpatizere pred verovatno ključan meč u borbi za opstanak protiv NŽKA u Novom Sadu.

– Nastojali smo da utakmicu protiv Partizana odigramo što bolje, jer nas u nedelju čeka jako bitna utakmica u Novom Sadu protiv ŽKA. Većim delom utakmice igrale smo dobro i bile smo šuterski raspoložene. Moramo da rešimo par stvari u odbrani, jer će nam to biti presudno na predstojećem gostovanju. Ono što mogu da kažem, jeste da ćemo dati sve od sebe da pobedimo u nedelju i da izbegnemo ispadanje iz Prve lige. – istakla je Neda Martinović.

Trenutno Šumadija zauzima deseto mesto na tabeli sa dva boda prednosti i utakmicom više u odnosu na Novosađanke, koje večeras gostuju niškom Studentu.

Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra još tri kola, pa je jasno da će susret između NŽKA i Šumadije u nedelju dati odgovor na pitanje ko će se takmičiti u Prvoj ligi dogodine.