Spalević presudio Kanarincima

Fudbaleri Radničkog 1923 zabeležili su vrlo važnu pobedu na startu takmičenja u okviru Prve Lige Srbije. Zasluženo su pobedili mladu ekipu Novog Sada sa 1:0, a čovek odluke bio je iskusni napadač Darko Spalević, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Kragujevčani su tokom 90. minuta stvorili nekoliko dobrih prilika ali je samo jedna lopta završila u mreži kanarinaca.

Radnički je snažno krenuo od prvog minuta. Beležimo već u 3.minutu Petrovićev šut sa šesnaesterca koji  je otišao preko gola. Zatim je Krmar u 7. minutu sa desne strane ivice kaznenog prostora gostiju šutirao ali vrlo slabo. Lazar Vidić je u 20′ došao do ivice šesnaesterca, ali je njegov šut golman Vesić odbio u korner. U finišu poluvremena vrlo dobri Karamatić, a zatim i kapiten Petrović šutirali su vrlo mlako. U poslednjem minutu prvog dela Zečević ulazi u kazneni prostor, ali nije uspeo ozbiljno da šutne i ugrozi Đogatovića.

Čovek odluke - Darko Spalević posle utakmice

U drugom poluvremenu stopostopna šansa za Vidića posle centaršuta Lepovića po zemlji sa leve strane. Međutim sa 3m Vidić promašuje loptu. I onda trenutak koji je promenio tok meča. U 57 minutu umesto Lazara Vidića u igru je ušao iskusni Darko Spalević koji je bio povređen u pripremnom periodu. Već u 60′ Spalević posle kornera šutira glavom, visoko preko gola. 11.minuta kasnije Spalević je u duelu sa Jovanovićem koji nespretno promašuje loptu i udara Spalevića. Nedeljković pokazuje crveni karton Jovanoviću koji je bio zadnji igrač odbrane Novog Sada. Zatim u 73′ gužva u penaltiku gostiju, lopta se odbija do Lepovića koji pogađa prečku. U 79′ retka prilika za goste, ali je Đogatović siguran. U 81′ Ristić izvodi 10.korner za Radnički Spalević visoko skače i glavom pogađa donji desni ugao golmana gostiju.

Radnički 1923 – Novi Sad  1:0 (0:0)

Stadion: Čika Dača.
Gledalaca: 1.500.
Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina).
Strelci: 1:0. Spalević 81′.
Žuti kartoni: Đogatović, Nedović, Spalević (Radnički 1923), Jovanović, Đorović, Đukić, Pandurov (Novi Sad).
Crveni karton: Simeunović (Novi Sad)
Korneri: 10:0. za Radnički.

Radnički 1923: Đogatović, Karamatić, Ristić, Tintor, Aleksić, Nedović, Vidić (od 57′ Spalević),  Petrović (od 73′ Varjačić), Krmar, Lepović, Živanović (od 46′ Kostić).

Novi Sad: Vesić, Stanković (od 46′ Pandurov), Josimov, Simeunović, Jovanović, Bajat, Zečević (od 61′ Bajić), Đorović (od 82′ Vučić), Čeković, Đukić, Kavčić.

Igrač utakmice: Darko Spalević

Do kraja utakmice prilika za gol nije bilo. Gosti su prikazali bledo izdanje. Jedina opasnost za gol Đogatovića bila su dva prekida koji je izveo bek gostiju Josimov, po jednom u prvom i drugom poluvremenu.

Domaćin je dobro odigrao, napadao tokom celog susreta. Treba pohvaliti ceo tim, posebno Karamatića i vrlo sigurnog i neprelaznog Aleksića koji su odigrali celu utakmicu.

Narednog vikenda kragujevčani će gostovati ekipi Zemuna koja je juče pobedila u gostima. Kompletne rezultate 1.kola Prve lige Srbije možete pogledati na ovoj stranici http://www.kgsport.info/prva-liga-srbije-sezona-2010-11.

Pogledajte našu foto galeriju sa utakmice.
Da biste gledali preko celog ekrana kliknite na FS.