Remi Hrvata i Srba na ''Čika Dači''

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije igrala je danas na stadionu “Čika Dača“ kvalifikacionu utakmicu za prvenstvo Evrope sa selekcijom Hrvatske nerešeno 2:2. Poveli smo golom Šćepovića već u 3. minutu, ali su Hrvati na odmor otišli sa vodstvom od 2:1. Srbija je još ranije izgubila šanse za plasman na evropsko prvenstvo. Poslednju utakmicu kavalifikacija Srbi igraju u utorak na Kipru protiv domaće selekcije.

Srbija je povela u 3.minutu posle dodavanja Miralema Sulejmanija ka Stefanu Šcepoviću, koji je sa 18 metara poslao loptu u mrežu preko istrčalog Ivana Kelave. Gosti su stigli do izjednačenja već u 11.minutu kada je posle kornera sa desne strane, najviši u skoku bio Ivan Perišić koji je glavom sa nekoliko metara savladao Branislava Danilovića. Na skoro isti način posle kornera i loše reakcije odbrane Srbije, Perišić je ponovo savladao Danilovića i doneo prednost Hrvatskoj. Posle asistencije Nenada Marinkovića, Filip Ðuričić udarcem sa desetak metara je u 82.minutu postavio konačan rezultat 2:2.
______________________________________________

Stadion: “Čika Dača“ u Kragujevcu.

Gledalaca: 5000
Glavni sudija: Lee Probert (Engleska)
SRBIJA: Danilović, Jovanović, Leković, Savić, Milanović, Rajković, Gudelj (od 46′ Stanojević), Bosančić (od 78′ Đuričić), Sulejmani, Šćepović, Tadić (od 62′ Marinković).
Selektor: Tomislav Sivić.
HRVATSKA: Kelava, Vida, Vrsaljko, Perišić, Maloča, Lovren, Oremuš, Jajalo, Šimić, Badelj, Školnik.
Selektor: Dražen Ladić.
Strelci: 1:0. Šćepović 3′, 1:1. Perišić 11′, 1:2. Perišić 31′, 2:2. Đuričić 81′.