Srbija iz Ilićeva – jesenji lider Prve gradske lige

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Ekipa Srbije iz Ilićeva zasluženo je osvojila titulu jesenjeg prvaka u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca

Danas su odigrane tri odložene utakmice 16. kola Prve gradske lige, od kojih su dve prekinute, i ujedno odlučeno ko će prezimiti na prvom mestu. To je ekipa Srbije koja je pobedila Kutlovo sa 5:0, iako je susret u Ilićevu prekinut u 77. minutu, nakon što su gosti ostali sa šest igrača. Drugoplasirana Vodojaža iz Grošnice je lako osvojila bodove u Cerovcu na utakmici sa Partizanom, pošto je domaćin već posle tri minuta igre takođe ostao sa nedovoljnim brojem igrača na terenu.

Trka za titulu jesenjeg prvaka u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca danas je završena, iako je poslednje, 17. kolo odigrano proteklog vikenda. Odavno se ne pamti da je jedna fudbalska polusezona u Kragujevcu završena na ovakav način, sa dve prekinute utakmice, čiji su rezultati i odlučili jesenjeg prvaka u duhu fudbalskih propisa.

Da podsetimo, odloženi susreti iz pretposlednjeg kola Srbija – Kutlovo i Partizan (C) – Vodojaža odigrani su danas po hladnom vremenu i na pripremljenim terenima za igru, ali su završeni pre isteka regularnih 90 minuta. To ipak ne umanjuje uspeh ekipe Srbije, koja je od petog kola preuzela vodeću poziciju na tabeli i uspela da je sačuva do kraja jesenjeg dela prvenstva. Ova ekipa pokazala je da ima trenutno najjači sastav u Prvoj gradskoj ligi, jer je i u direktnom duelu sa drugoplasiranom Vodojažom u Ilićevu osvojila bodove.

Fudbaleri Vodojaže zbog poraza u Ilićevu na startu sezone nisu upeli da sustignu Srbiju

Od 17 odigranih utakmica ove jeseni, Srbija je 15 rešila u svoju korist, a izgubila je samo u Resniku od Budućnosti (2:3) i odigrala nerešeno u Drenovcu sa Borcem (0:0), uz izvanrednu gol-razliku 54:8.

Na današnjoj utakmici u Ilićevu strelci Srbije bili su raspoloženi i za 77 odigranih minuta postigli pet golova. Seriju pogodaka otvorio je Dimitrije Stojanov iz opravdano dosuđenog penala u trećem minutu, posle nedozvoljenog starta jednog gostujućeg igrača u svom  kaznenom prostoru.

Isti igrač je u 23. minutu povećao prednost domaćina na 2.0 iz lepe akcije. Samo tri minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Todorović, koji se najbolje snašao pred golom Jovana Lukovića. Najbolji strelac Srbije Darko Pešić u 38. minutu postigao je i četvrti gol za domaćina i obezbedio visoku prednost za svoju ekipu u prvom poluvremenu.

Posle odmora Srbija je nastavila sa pritiskom na gol Kutlova i u 64. minutu preko Mimovića povećala prednost na 5:0, što se ispostavilo da je bio i konačan rezultat ovog poslednjeg susreta u  Ilićevu u ovoj godini.

Naime, Kutlovo je nastupilo sa 10 igrača, a zbog navodnih povreda za dva minuta Ristolić i Krsmanović su napustili teren, pa su gosti ostali sa osmoricom igrača. U 76. i 77. minutu „povredili“ su se Begović i Đurđević, pa Kutlovo sa šest igrača nije moglo da nastavi utakmicu, zbog čega je sudija Danijel Đurić bio primoran da prekine meč kod rezultata 5:0 u korist domaćina. Tako je ovaj fer i korektan susret završen bez kartona i pre isteka regularnog vremena.

SRBIJA –KUTLOVO 5:0  (4:0)  – prekid u 77.  minutu

Igralište: U Ilićevu.
Gledalaca: 20.
Sudija: Danijel Đurić.
Pomoćnici: Zoran Nikolić i Lazar Vasojević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stojanov u 3. (iz jedanaesterca) i 23. minutu, Todorović u 26, Pešić u 38. i Mimović u 64. minutu.

SRBIJA: Mijailović, Miletić, Furtula, Mimović, Kuč, Jokić, Janićijević, Stanojević, Todorović, Stojanov (od 46. Petrić), Pešić (od 46. Milenković)

KUTLOVO: J. Luković, Ristalić, N. Luković, Petrović, Krsmanović, Savić, U. Burugdžić, Lazić, Đurđević, Begović.

Drugi susret u Cerovcu između Partizana i drugoplasirane Vodojaže završen je za samo tri minuta. Domaći tim izašao je na teren sa svega osam igrača i samo što je utakmica počela Stevović i Jovanović napustili su teren zbog navodnih povreda. Pošto su domaći ostali sa šest igrača, sudija Đorđe Milosavljević je prekinuo meč i igrače poslao u svlačionicu, kako je i predviđeno fudbalskim propisima. Ovaj susret biće registrovan službenim rezultatom 3:0 za Grošničane, ali neće uticati na plasman na tabeli.

Tabela nakon jesenje polusezone u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca
(Foto: fsgkg.org)

Posle ovakvog razvoja događaja Srbija je sa 46 bodova zadržala vodeću poziciju i osvojila titulu jesenjeg prvaka, a sa bodom manje Vodojaža završava polusezonu na drugom mestu.

U trećem odloženom susretu odigranom u Drenovcu, Borac i Šumadinac KG iz Velikog Krčmara danas su remizirali (1:1).

5 Komentara: Srbija iz Ilićeva – jesenji lider Prve gradske lige

1. Moja Vodojaza opet sampion…Samo jako

Harold
    16. decembra 2017. at 23:27
    Odgovori

2. Ovo je realna slika tabele, ali ako Vodojaza ne bude prva, bice to senzacija. Nacuo sam da dovode jos 3 zvucna pojacanja. Mada i Ilicevo najavljuje buran prelazni rok. Iako sam Resnikov fan, znam da nece nastaviti borbu za prvo mesto, smanjice gas, ali ocekujem da ce bar osvojiti trece mesto. Svakako prva dva mesta koje vode u Zonu ce pripast Srbiji i Vodojazi. U borbi za prvo mesto dajem malo vece sanse Vodojazi. Sto se tice opstanka, tipujem da ispadaju Kolonija i Cerovac, a da ce se Zastava za toliko pojacati da bar obezbedi baraz. Cava je diskutabilna, ali bih njima dao prednost u borbi za opstanak jer tradicionalno uzimaju duplo vise bodova u drugom delu sezone.