Srbija se „probudila“ posle odmora

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Srbije u drugom poluvremenu slomili otpor Petrovčana i postigli tri gola

Glavni konkurenti za lidersku poziciju ove sezone u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca, ekipe Vodojaže i Srbije iz Ilićeva,  zabeležili su danas pobede i zadržali prva dva mesta na tabeli.

Fudbaleri Srbije razigrali su se u drugom poluvremenu i sa tri pogotka ispratili Jedinstvo iz Petrovca. U prvom delu utakmice bilo je po par šansi, ali su mreže mirovale na obe strane.

Međutim, bolje pripremljeni domaći tim je u drugom poluvremenu preuzeo inicijativu i nametnuo tempo koji gosti nisu mogli da isprate. U 51. minutu po levoj strani probio se kapiten Miletić i centrirao, a na drugoj stativi najbolje se snašao Andrejić i sproveo loptu u mrežu. Isti igrač postigao je i drugi gol za domaćina u 66. minutu. Bio je to odličan udarac sa 20 metara, koji golman Jedinstva nije mogao da zaustavi.

Konačan rezultat 3:0 za Srbiju postavio je Andrić udarcem glavom dva minuta pre kraja utakmice posle centaršuta najstarijeg i najboljeg igrača utakmice beka Miletića.

SRBIJA – JEDINSTVO 3:0 (0:0)

Igralište u Ilićevu.
Gledalaca: 150.
Sudija: Janko Mitrović.
Pomoćnici: Milica Milovanović, Luka Krstić (svi iz Kragujevca).
Strelci: Andrejić u 51. i 66, Andrić u 88. minutu.
Žuti kartoni: Todorović, Janićijević, Kuč (Srbija), Milovanović (Jedinstvo).
Crveni karton: Simović u 76. minutu (Jedinstvo).

SRBIJA: Petrović, M. Kuč (Prokić), Miletić, Milivojević, Todorov, Jokić, Andrić, Janićijević, Gojković, Andrejić (Vujisić), Todorović (Pešić).

JEDINSTVO: J. Jurišević, Milojević, Jovanović, Milovanović (Sarić), Kostić, Aleksandar Đorđević, Andrea Đorđević, Popović, Janićijević (Simović), Todorić, Ž. Jurišević.

U prvom poluvremenu golova nije bilo ni u Grošnici, gde su se sastali vodeća Vodojaža i poslednjeplasirana Ćava. Ipak, lider na tabeli je pogocima Sretenovića u 59. i Blagojevića u 67. minutu poveo sa 2:0, da bi gosti ublažili poraz iz kaznenog udarca u 78. minutu, koji je materijalizovao Despotović.

U ostalim susretima 24. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Sloga (D) 0:3, Erdoglija 1931 – Jadran 1:2, Borac (D) – Sloboda (G) 1:1, Šumadinac KG – Šumadija 1934  2:2, Kutlovo – Mladost (P) 0:1, Kolonija – Zastava 1:0, Korićani – Budućnost (R) 2:1.

U vođstvu je Vodojaža sa 61 bodom, a druga Srbija i dalje zaostaje dva boda.

U narednom kolu Vodojaža je gost Šumadije 1934 iz Drače, a Srbija odlazi na duel sa Slobodom u Grbicama.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je pet utakmica 14. kola. Vodeća Pobeda iz Beloševca izgubila je u Maršiću od istoimene ekipe sa 1:2. To je iskoristio drugoplasirani 21. oktobar, koji je pobedom  u susretu sa Divostinom od 5:1 i preuzeo vodeću poziciju na tabeli. Seljak je u Cvetojevcu savladao Vinograde DB 2:1, a Košutnjak ekipu Bratstva iz Erdeča sa 4:2, dok je susret u Donjoj Sabanti Žeželj – Bagremar završen bez golova. Slobodan je bio Hajduk iz Jovanovca.

U narednom kolu igra se derbi u Beloševcu između Pobede i 21. oktobra. Divostin dočekuje Košutnjak, Bratstvo je domaćin Seljaku, a Hajduk se sastaje sa Bagremarom. U ovom kolu slobodna je ekipa Vinogradi DB.