Srbija u Ilićevu napunila mrežu Beloševčana

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Srbije pokazali su da spremno dočekuju narednu sezonu i nastavak takmičenja u kupu

U drugom kolu Kupa u organizaciji Fudbalskog saveza grada Kragujevca, proteklog vikenda odigrano je osam susreta. U duelu gradskih ligaša Srbija je u Ilićevu pobedila novog prvoligaša Pobedu iz Beloševca sa 5:0, a istim rezultatima u nastavak takmičenja plasirali su se i Šumadija 1934 iz Drače i Korićani.

Očekivao se pravi derbi gradskih prvoligaša u Ilićevu, ali je domaćin lako došao do pobede i pokazao da će ozbiljno konkurisati i u kupu. Naime, Srbija je u protekloj sezoni osvojila drugo mesto u Prvoj gradskoj ligi, ali nije prošla u baražu za popunu novoformirane Šumadijsko- raške zone u duelu sa Novim Pazarom 1928.

Treba reći da je Pobeda došla u Ilićevo sa podmlađenim timom i nije mogla da zaustavi raspoložene strelce domaćina. Beloševčani su izdržavali pritisak Srbije skoro pola sata.

Seriju pogodaka u 27. minutu otvorio je dvostruki strelac Miloš Goković, posle akcije preko desne strane. Odbrana Beloševčana uspešno se branila u prvom poluvremenu, ali je posle odmora još četiri puta kapitulirala.

Na 2:0 povisio je Filip Bajović sa bele tačke u 51. minutu. Sedam minuta kasnije, posle centaršuta sa desne strane, Dejan Andrejić je glavom i treći put primorao golmana Beloševčana Obradovića da vadi loptu iz mreže.

U nastavku igre fudbaleri Srbije postigli su još dva pogotka. Na 4:0 povisio je, posle prolaza po levoj strani, rezervista Luka Milenković, koji je ujedno bio i jedini na klupi Srbije.

Konačan rezultat, 5:0 za domaći tim, postavio je Gojković, svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici, u kojoj je domaći tim deklasirao novog člana Prve gradske lige i obezbedio plasman u treće kolo kupa.

SRBIJA – POBEDA 5:0 (1:0)

Igralište: U naselju Ilićevo.
Gledalaca: 50.
Sudija: Janko Mitrović.
Pomoćnici: Bojan Đokić, Jovan Srećković (svi iz Kragujevca)
Strelci: Gojković u 7. i 74. Bajović u 51. iz jedanaesterca, Andrejić u 58. Milenković u 68. minutu.
Žuti kartoni: Vučković, Bajović, F.Furtula (Srbija), Milosavljević, Ivanović (Pobeda).

SRBIJA: Rajović, Prokić, F. Furtula, Andrejić, Bajović, Gojković, Stanojević, Milivojević, Jokić, Pavlović, Vučković. Igrao još i Milenković.

POBEDA: Obradović, Ilić, Filipović, Đinović, Vasojević, Pavlović, Savić, Ivanović, Šmigić, Milosavljević, Maksimović.

Neizvesna borba vodila se u duelu Erdoglije 1931 i Žeželja. Fudbaleri iz Donje Sabante, inače prošlogodišnji osvajači kupa, nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo i poraženi su sa 3:2.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Sloga (Lužnice) – Budućnost (Resnik) 0:1, Divostin – 21. oktobar 1:4, Šumadija 1934 – Jedinstvo (Petrovac) 5:0, Košutnjak – Kremenac 3:0, Vinogradi – Korićani 5:0, a Maršić je kao gost savladao ekipu Bagremara sa 5:4, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U ovom kolu slobodna je bila ekipa Slavije, a od trećeg kola u ovo takmičenje uključuju se i zonaši Šumadija 1903, Sušica i Vodojaža.

Izvlačenje parova za treće kolo Kupa FSGKG obaviće se u sredu, 15. avgusta, u prostorijama FSGKG u 13 časova, kada će se odrediti i termin nastavka ovog takmičenja.

Jedan komentar: Srbija u Ilićevu napunila mrežu Beloševčana