Sremci nadigrali Đavole, Prva liga sve bliža!

Fudbaleri Radničkog su u vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak poraženi u Novom Sadu od Donjeg Srema sa 2:0 (0:0) i šest kola pre kraja šampionata svoje šanse da ostanu u elitnom rangu sveli na minimum.

Donji Srem je više želeo pobedu, što se pokazalo na današnjoj utakmici. Kragujevčani na čitavom meču su stvorili samo jednu dobru priliku, pa je pobeda domaćina sasvim zaslužena.

Domaćin je već u 3. minutu mogao do vođstva, kada je Zec izašao sam pred Čančarevića, ali je odbrana Radničkog reagovala u poslednjem trenutku.

Šest minuta kasnije Beljić je bio u prilici, ali je njegov udarac izblokiran u poslednjem trenutku, što se pokazalo da je bila i najbolja prilika za Kragujevčane na ovom susretu. Već u sledećem napadu, Rosić je pokušao sa distance, ali je šutirao pored gola.

U 14. minutu nova odlična prilika za Donji Srem, ali je Zec traljavo šutirao. Do kraja poluvremena igralo se mirnije, bez pravih prilika, ali sa puno faulova, koji su obeležili ovaj deo igre, što i ne čudi, imajući u vidu važnost ove utakmice za obe ekipe.

Domaći su u 52. minutu došli do prednosti. Zec je odlično prošao po desnoj strani, uputio oštar centaršut po zemlji na peterac gde je na loptu naleteo Janković i zakucao je pod prečku, Čančarević je bio nemoćan.

Samo tri minuta kasnije Janković je mogao ponovo da se upiše u strelce, ali je ovoga puta golman Radničkog izašao kao pobednik.

U 64. minutu, kao i kod prvog gola, lopta je došla na peterac, ovaj put je na mestu bio Damnjanović, koji je skrenuo loptu mrežu za 2:0 i veliku radost Pećinaca.

Posle drugog gola trener Donjeg Srema Bogić odlučio je da brani stečenu prednost, uvođenjem u igru odbrambenih igrača. Radnički je do kraja susreta jalovo napadao, u prilikama su se našli Mirić, zatim i Milovanović, ali do promene rezultata nije došlo.

Pećinci su sa ova tri boda povećali šanse da ostanu u ovom rangu takmičenja, dok su Kragujevčani ostali na 23 boda. U ovom kolu poraz je doživeo i Novi Pazar na Karaburmi, Hajduk je remizirao sa Vojvodinom, što koliko-toliko daje nadu Đavolima u preostalih 6 mečeva.

Radnički za Kuljanima sada zaostaje 2 boda, BSK-om i Pazarom 3, Donjim Sremom 4. Do kraja šampionata kragujevački superligaš dočekaće Jagodinu, Partizan i Vojvodinu, dok će na strani igrati protiv OFK-e, Slobode i Javora u Ivanjici.

Radnički je kao i svaki put ove sezone imao podršku svojih pristalica na strani, koji su u Novom Sadu “počastili“ pogradnim uzvicima svoje ljubimce i jasno pokazali šta misle o njihovoj igri.