Srpskoligaški derbi bez pobednika

Žarko Trifunović, foto: M. Jovičić

U izvanrednom sportskom ambijentu, u utakmici sa dosta lepih akcija i šansi za gol, koja je opravdala epitet derbija 5. kola Srpske lige „Zapad“, Beloševčani su danas podelili bodove sa moćnom ekipom Mačve, jednom od kandidata za prvo mesto i plasman u viši rang.  Bila je to „tvrda“ utakmica sa otvorenom igrom, jer su obe ekipe, koje se nalaze u vrhu tabele, želele pobedu. Golmani Žarko Trifunović u domaćoj i  Nemanja Radujkić u ekipi Mačve najzaslužniji su što su mreže mirovale.

U prvom poluvremenu najpovoljniju priliku za domaćina propustio je Miloš Lepović u 32. minutu. Aleksandar Varjačić je idealno centrirao sa desne  strane, a plavokosi vezista Pobede Beloševac je glavom sa oko 5-6 metara loptu poslao preko prečke. U finišu prvog poluvremena, golman domaće ekipe, koji i posle pet odigranih utakmica nije primio gol, istrčavanjem na liniju 16 metara spasio je povratnu loptu Lepovića, koju je stigao Kovačević i pokušao da savlada Trifunovića. Na drugoj strani Vlada Bubanja je prošao po desnoj strani i skoro sa korner linije uputio udarac prema golu koji je završio u rukama Radujkića.

U drugom poluvremenu trener  Slaviša Kovačević izvršio je dobre izmene. Uveo je odmornijeg Ristića u špicu napada i Stojanovića u vezni red i to je ubrzalo akcije Pobede Beloševac i veći pritisak na g.ol Mačve.

Posle šuteva Stojanovića i Ristića  na gol gostiju, prvu ozbiljniju priliku Mačva je imala 68. minutu kada je desni bek Filip Pejović sa dva-tri metra glavom loptu poslao u spoljni deo mreže. Opančina je u poslednjem trenutku izbio loptu u  ispred jednog od najopasnijih u redovima šabačkog srpskoligaša Nenada Gavrića na svega pet metara od gola Trifunovića.Bilo je to u 75. a samo nekoliko minuta kasnije gosti umalo nisu došli u vošstvo. Laopta upućena sa desne strane pogodila je u nogu jednog igrača Mačve u petercu domaće ekipe, ali je golman Trifunović dobro reagovao i zaustavio loptu.

U finišu utakmice obe ekipe su propustile idealne prilike da dođu do pobede. U 85. minutu Nenad Rakić idealno proigran od Stojanović našao se oči u oči sa golmanom gostiju i pokušao da ga lobuje, ali je to loše uradio i lošpta je završila u rukama Radujkića. Mačva je ovo mogla da kazni u polednjem minutu utakmice, ali se ponov o istakao golman Pobede Beloševac Žarko Trifunović, koji je  na pet metara uzeo loptu Gavriću. Isti igrač je u sudijskoj nadoknadi vremena sa ivice peterca glavom loptu poslao u gol, ali je Trifunović odlično intervenisao i izbacio je u korner, tako da je najzaslužniji što su Beloševčani  u ovoj utakmici osvojili važan bod sa kojim u potpunosti mogu biti zadovoljni.

POBEDA BELOŠEVAC – MAČVA (Š) 0:0