Stefanović „za dlaku“ ostao bez medalje

Kategorija: Streljaštvo

Srpski reprezentativac Milutin Stefanović zauzeo je četvrto mesto u gađanju vazdušnom puškom drugog dana finala Svetskog kupa u Nju Delhiju. Stefanoviću je medalja izmakla za svega 0,1 krug.

Nakon osvojenog srebra u miksu sa Andreom Arsović, jedan od najboljih srpskih strelaca današnjice bio je u prilici da se okiti i medaljom u pojedinačnoj konkurenciji.

Stefanović je u finale gađanja vazdušnom puškom ušao kao osmoplasirani, gde je nakon dvanaeste serije zauzimao prvo mesto. Međutim, onda je na prvo mesto izbio talentovani Mađar Peni, koji je na kraju i osvojio zlato, dok je našem strelcu u finišu popustila koncentracija, pa je pao na četvrto mesto. Iako je u dvadesetoj seriji „ubio“ maksimalnih 10,9 krugova, Stefanoviću to nije bilo dovoljno za nastavak borbe za medalju. Iskusni 38-godišnji Mađar Peter Šidi je za samo 0,1 krug imao bolji rezultat od našeg takmičara i na kraju došao do bronze.