Stević i Dejan Miljuš presudili austrijskom niželigašu

19232

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Zusenbruna, člana austrijske pete lige, sa 2:0 (1:0), u sedmom kontrolnom meču u okviru priprema za predstojeću sezonu. Gostima iz Austrije „presudili“ su Dušan Stević u 40. i Dejan Miljuš u 69. minutu.

Kragujevački prvoligaš pružio je dobru partiju, iako je evidentno da tu ima još prostora za napredak. Posebno su dobro delovali „Đavoli“ u prvih 45 minuta, kada su propustili par povoljnih prilika.

Prvi je pripretio Dejan Miljuš u 10. minutu, ali je golman gostiju bio oprezan. U 24. minutu Urošević šutira u gostujućeg golmana iz neposredne blizine. Igrači Zusenbruna su takođe stvorili dve povoljne prilike preko Čika i Bezmarevića.

Konačno, u 40. minutu Radnički stiže do vođstva. Stević je prihvatio loptu iskosa, sa leve strane, i preciznim udarcem matirao gostujućeg golmana.

U 69. minutu Radnički duplira prednost preko Dejana Miljuša na asistenciju strelca prvog gola Dušana Stevića. Imao je Miljuš još jednu dobru priliku u finišu meča, ali je šutirao glavom pored gola.

Kragujevčane u nedelju na „Čika Dači“ očekuje generalna proba pred start sezone u Prvoj ligi Srbije. Protivnik će biti ekipa Jedinstvo Puteva iz Užica, a početak meča zakazan je za 17 časova i 30 minuta.

RADNIČKI 1923 – ZUSENBRUN (AUSTRIJA) 2:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Sudija: Marko Živković.
Pomoćnici: Srđan Dimitrijević i Pavle Vasilijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stević u 40. i D. Miljuš u 69. minutu.
Žuti kartoni: Urošević (Radnički 1923), Mašulović (Susenbrun).

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Gavrović, Vidović, Živanović, Petrović, Stević, Urošević, D. Miljuš, Keljević, Aleksić. Igrali su još: Andrić, Milovanović, Samailović, Lukić, Goljović, Nikolić, Vasojević, Vilotijević, Spasojević.

ZUSENBRUN: Marković, Koprivica, Mišulović, Čeik, Mitić, M. Jovanović, Janjić, Čiko, A. Jovanović, Nešić, Belmarević. Igrali su još: Minić, Gajda, Ozan, Jeremić, Androšević.