„Studenti“ brojali do trinaest

Derbi 15. kola Prve futsal lige Srbije između Ekonomca i Smedereva, okončan je i više nego ubedljivim trijumfom Kragujevčana od 13:2 (7:0).

Publika u „Jezeru“ mogla je da uživa u pravoj rapsodiji svojih ljubimaca, koji su mrežu nesrećnih Smederevaca napunili do vrha.

Goleadu je započeo Ramić u 6. minutu, a nastavili su je sa po dva pogotka Ivanković i Borisov, dok su tačku na najbolje prvo poluvreme Ekonomca ove sezone stavili Pršić i Matijević. I pored sedam postignutih golova, domaći su u prvih dvadeset minuta propustili još sijaset šansi da svoju prednost učine još ubedljivijom.

Nastavili su izabranici Predraga Rajića da „gaze“ grogiranog rivala i u drugom poluvremenu. Do kraja susreta pogađali su Pršić (dva puta), Ramić, ali i golman Momčilović, koji je precizno izveo kazneni udarac sa deset metara. Gosti su u završnici susreta uspeli da postignu dva počasna pogotka, a strelci su bili Stojković i Jevtić, da bi Ivanković u poslednjem minutu postavio konačnih 13:2.

Ekonomac – Smederevo 13:2 (7:0)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Jakšić (G.Milanovac) i Petrović (Čačak).
Strelci: 1:0 Ramić u 6, 2:0 Ivanković u 7, 3:0 Ivanković u 8, 4:0 Borisov u 10, 5:0 Borisov u 14, 6:0 Pršić u 15, 7:0 Matijević u 19, 8:0 Pršić u 24, 9:0 Ramić u 25, 10:0 Ristić u 29, 11:0 Pršić u 33, 12:0 Momčilović u 35 (10 metara), 12:1 Stojković u 37, 12:2 Jevtić u 39, 13:2 Ivanković u 40.minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 6 (3-3) , Smederevo 7 (1-6).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ , MATIJEVIĆ , RNIĆ , STOJKOVIĆ , IVANKOVIĆ , Antonić , Da Silva , Janjić , Ramić , Jovanović , Pršić , Borisov , Ristić , Valjenko . Trener: Predrag Rajić.

SMEDEREVO: M.KNEŽEVIĆ , A.KNEŽEVIĆ , PRVULOVIĆ , RADOVANOVIĆ , STOJILjKOVIĆ , Pavlović , Stojković , Sabljić , Jevtić , Miljković , Marašević , Đorđević , Mak . Trener: Veljko Spasojević.

„Studenti“ su ovom ubedljivom pobedom nastavili trku za šampionsku titulu sa beogradskim Euro Motusom, koji će svoj meč 15. kola protiv Deusa odigrati sutra.

U 16. kolu Ekonomac će gostovati ekipi Jastrepca u Blacu.