„Studenti“ pokorili i Novu Pazovu

ZA KORAK BLIŽI DESETOJ TITULI: Igrači Ekonomca (Foto: ekonomac.com)

U derbiju sedmog kola Prve futsal lige Srbije kragujevački Ekonomac slavio je u Novoj Pazovi protiv istoimenog domaćina rezultatom 3:0 (1:0) uz još jednu odličnu partiju Brazilca Talesa, koju je začinio sa dva postignuta pogotka.

Nova Pazova je ove sezone sastavila prilično dobru ekipu, ali nedovoljno kvalitetnu za devetostrukog šampiona Srbije u futsalu, koji je na kraju upisao nova tri boda i tako produžio put ka novoj tituli.

Brazilski triling u redovima Ekonomca Igor-Simi-Tales još jednom je demonstrirao da pravi značajnu razliku na domaćoj sceni. Kragujevačka „futsal mašina“ i večeras je pokrenuta na brazilski pogon u 4. minutu. Igor je izveo korner, Simi produžio loptu do Talesa, koji u svom maniru cepa mrežu Novopazovčana.

Na drugi gol popularnih „studenta“ čekalo se prilično dugo, sve do 32. minuta, kada je Matijević skrenuo loptu u mrežu posle udarca Slobodana Rajčevića. Pitanje pobednika samo minut kasnije definitivno je rešio Brazilac Tales preciznim šutem sa ivice šesterca za svoj drugi gol na ovom susretu i još jednu pobedu Kragujevčana.

NOVA PAZOVA – EKONOMAC  0:3 (0:1)

NOVA PAZOVA
Sala: OŠ „Sveti Sava”.
Gledalaca: 500.
Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Nikola Aleksić (Beograd) i Tadija Stantić (Subotica).
Strelci: 0:1 Tales u 4, 0:2 Matijević u 32, 0:3 Tales u 33. minutu.
Žuti karton: M. Denić (Nova Pazova).
Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 5 (2-3), Ekonomac 6 (3-3).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŽIVIĆ, LAZIĆ, STANOJEVIĆ, KRASNIĆ, Roknić, Šošo, Borojević, Kukolj, M. Denić, Maljković, I. Denić, Margetić.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, RNIĆ, TALES, SIMI, Matijević, Ramić, Lazarević, Pršić, Ivanković, Borisov, Rajčević, Kopanja, Antonić.

Ekonomac se zahvaljujući večerašnjoj pobedi učvrstio na vodećoj poziciji sa pet bodova „viška“ u odnosu na Novopazovčane i Pazarce.

U osmom kolu četa Predraga Rajića dočekaće Pirot, a zatim sledi put za Italiju i učešće na turniru Elitne runde UEFA Futsal kupa.