„Studenti“ slomili tvrde Vranjance

Shodno očekivanjima, kragujevački Ekonomac trijumfalno je započeo drugi deo sezone u Prvoj futsal ligi Srbije, pošto je večeras u hali „Jezero“ pobedio ekipu Vranja sa 6:3 (2:1). Ipak, put do dvanaeste pobede u nizu nije bio nimalo lak, budući da se ekipa sa juga Srbije pokazala kao čvrst protivnik, koji je odolevao skoro čitavih trideset minuta.

Vranjanci su hrabro i rasterećeno ušli u susret sa srpskim šampionom, koji je čini se pomalo potcenio po kvalitetu znatno slabijeg rivala. Puleni Gorana Jovića dostojno su parirali Kragujevčanima na startu utakmice i vrebali priliku da ugroze gol Momčilovića iz kontranapada.

Upravo jedna takva prilika im se ukazala u 4. minutu, kada se Trajković našao oči u oči sa čuvarom mreže Ekonomca, ali nije uspeo da ga nadmudri.

TVRD ORAH: Ekipa Vranja

Ova izgledna šansa za goste na početku utakmice trgnula je igrače domaćeg tima, koji su zaigrali znatno angažovanije, što je rezultovalo vodećim pogotkom u 7. minutu. Strelac je bio Ivanković, koji je tako svoj povratnički debi u dresu kragujevačkog tima krunisao pogotkom.

Međutim, samo tri minuta kasnije Rnić je igrao rukom u prostoru od šest metara, pa je sudija Bratislav Jović dosudio penal u korist Vranjanaca. Siguran sa šest metara bio je Miloš Trajković – 1:1.

Nakon izjednačenja, ponovo su igrači Ekonomca „dodali gas“. Zapretio je prvo Tales, a potom i Vitor Ugo, ali je Fortuna u tim trenucima bila na strani gostiju.

Ipak, u 16. minutu ponovo se zatresla mreža Vranjanaca. Perić je asistirao Vitoru Ugu, koji je sa nekih pet metara pogodio donji levi ugao za novo vođstvo Ekonomca.

BORBENO U „JEZERU“: Detalj sa večerašnje utakmice

Kragujevčani su potom propustili par lepih prilika da na odmor odu sa značajnijom prednošću. Mladi Milosavljević je dobro šutirao u 18. minutu, zatim je Perić pogodio stativu, a lepu akciju u kojoj su učestvovali Tales i Ugo uspeo je da osujeti golman Vranja Milenković, koji je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Perića.

Kazna za ove promašaje mogla je da stigne Kragujevčane u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Vitor Ugo je izgubio loptu, a Trajković još jednom izbio sam pred Momčilovića, koji je i ovoga puta pokazao zbog čega je trenutno jedan od najboljih golmana u Srbiji.

Golman Ekonomca nije mogao ništa da učini u 24. minutu, kada je Nikolić „iščačkao“ loptu Talesu i efektno petom poslužio kapitena Tasića, koji je uz pomoć stative uspeo da svom timu donese novo rezultatsko poravananje.

UPISAO SE U STRELCE: Kapiten Vranja Davor Tasić

Šampion je opet bio na potezu, pa je visokim presingom pokušavao da natera svog rivala na grešku. U 25. minutu domaći su imali kontru koju nije uspeo da realizuje Stojčevski, a na drugoj strani u prilici se našao Ristić, međutim još jednom se istakao Momčilović.

Konačno, u 27. minutu Perić je uspeo da nadmudri čuvara mreže Vranja i domaćem timu obezbedi treće vođstvo na utakmici.

Goste, koji su se do tog trenutka znalački branili, ovaj Perićev gol je u potpunosti poremetio, pa je par sekundi kasnije Ekonomac duplirao prednost. Igor je majstorski „izvrteo“ dvojicu protivničkih igrača, a zatim kao na tacni poslužio Vitora Uga, koji nije propustio priliku da se po drugi put upiše u strelce na večerašnjem meču.

Za razliku od Uga, Nikola Matijević nije imao sreće da upiše svoje ime među strelce, budući da je u 29. minutu pogodio samo stativu.

Zato je u 31. minutu kapiten „studenata“ Nikola Rnić pokazao koliko ima dobar i snažan udarac sa distance, poslavši pravi „projektil“ u gornji desni ugao gola gostiju. Zaista, gol za TV špice.

UBIO PAUKA: Nikola Rnić (8) pokazao da poseduje sjajan udarac

Sjajnu kontru izveli su igrači Ekonomca u 35. minutu susreta, ali je mladi Milosavljević propustio da je „začini“ pogotkom.

Samo par sekundi kasnije stigla je kazna za ovaj veliki promašaj. Bila je to munjevita kontra u tri poteza, koju je završio Krstić.

Odmah nakon primljenog gola, trener Ekonomca Predrag Rajić reagovao je uvođenjem još jednog igrača umesto golmana. To je dalo rezultata u 38. minutu, kada je nakon udarca Ivankovića i odbrane Milenkovića, iskusni Igor uspeo da odbijenu loptu smesti u mrežu i postavi konačnih 6:3 za Ekonomac.

POTPISAO POBEDU: Brazilac Igor postiže šesti gol za Ekonomac

EKONOMAC – VRANJE  6:3 (2:1)

КRAGUJEVAC
Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Jović (Niš) i Minić (Кnjaževac).
Strelci: 1:0 Ivanković u 7, 1:1 Trajković u 11 (6 metara), 2:1 Vitor Ugo u 16, 2:2 Tasić u 24, 3:2 Perić u 27, 4:2 Vitor Ugo u 27, 5:2 Rnić u 31, 5:3 Кrstić u 35, 6:3 Igor u 38. minutu.
Žuti kartoni: Rnić, Milosavljević (Ekonomac).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 5 (3-2) , Vranje 3 (1-2).

EКONOMAC: MOMČILOVIĆ , PERIĆ , IGOR, VITOR UGO, TALES, Antonić, Matijević, Rnić, Stojčevski, Milosavljević, Sorokin, Ivanković, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

VRANJE: MILENКOVIĆ, D.TASIĆ, NIКOLIĆ, TRAJКOVIĆ , AL. JANJIĆ, M.Tasić, Ristić, Кrstić, An. Janjić, Bogdanović. Trener: Goran Jović.

Nakon dvanestog uzastopnog trijumfa Ekonomac suvereno gospodari čelom tabele sa maksimalnih 36 bodova.

U sledećem kolu četu Predraga Rajića očekuje gostovanje niškom Vinter sportu.