Šumadija 1903 ostaje srpskoligaš

fk-sumadija-1903-knezevic
Dejan Knežević (11) postigao je danas na Bubnju najefikasniji pogodak  za Šumadiju 1903

U pretposlednjem kolu fudbaleri Šumadije 1903 danas su se na Bubnju oprostili od svojih navijača pobedom, gde su osvojili tri važna boda u borbi za opstanak u Srpskoj ligi „Zapad“. U 29. kolu savladali su veoma dobru ekipu Poleta iz Ljubića kod Čačka sa 3:1, koji je zavrtšio utakmicu sa igraćem manje zbog isključenja Mihajlovića u 36. minutu.

Iako je ostalo da se odigra još jedno kolo, fudballeri srpskoligaša sa Bubnja prebrinuli brige oko opstanka u ligi.

U odlučujućoj utakmici odigrali su borbeno i ofanzivno od prvog do poslednjeg minuta i za takvu igru nagrađeni sa tri boda. Bila je to peta utakmica u nizu bez poraza i četvrta pobeda. Šumadinci su doneli bodove sa gostovanja u Užicu u susretu sa Jedinstvo Putevima (2:0) i Topoli sa Karađođem 3:2), a na Bubnju savladali Mihajlovac (3:2) i danas Polet, a bod je odnela samo Sloga iz Požege (0:0).

Fudbaleri Šumadije 1903 dobro su orvorili utakmicu i već u prvom napadau došli do prednosti. U četvrtom minutu dubinsku loptu štopera Ljubisavljevića dobro je primio Grujičić pred golom protivnika i loptu poslao u mrežu pored nemoćnog golmana Srdanovića. Polet je pripretio u 16. minutu kada je Mihajlović ubačenu loptu sa desne strane sa nekoliko metara glavom poslao pod prečku, ali je golman Nasić odlično intervenisao i izbacio u korner.

Od 36. minuta popularni čačanski „grebići“ ostalli su sa igračem manje, jer je napadač Mihajlović bez lopte udario Ljubisavljevića i zaradio crveni karton i tako olakšao posao kragujevačkom srpskoligašu, a svojoj ekipi napravio „medveđu“ uslugu.

Međutim, gosti se nisu predavali i sa 10 igrača uspeli su da izjednače na 1:1 pogotkom Vasilića u 47. minutu, posle šuta Pantovića i kratko odbijene lopte od golmana Nastića . Fudbalere Šumadije 1903 ovaj pogodak kao da je produio i krenuli su još ofanzivnije. U 56. minutu Đurđević je uputio „bombu“ sa 16 metara, ali je golman gostiju uspeo loptu da izbaci u korner. Sedam minuta kasnije domaći tim je došao i do drugog vođstva najlepšim pogotkom na utakmici. Knežević je, posle gužve u kaznenom prostoru Poleta i odbijene lopte  sa oko 25 metara opalio kao iz katapulta i iznenadio golmana Srdanovića. Ovo je bio veoma važana pogodak, koji je ohrabrio domaće igrače da povećaju pritisak i osiguraju pobedu. Mladi  Dobrić je odlično šutirao sa oko 25 metara, ali je golman Poleta uspeo da loptu prebaci u korner.

Ipak, u 75. minutu najbolji strelac Šumadije 1903 Đurđević je svojim 14. pogotkom u ovoj sezoni „overio“ pobedu svoje ekipe. Sve je sam uradio, posle solo prodora preko desne strane ušao u kazneni prostor gostiju i preciznim udarcem po zemlji pogodio desni ugao golmana Poleta – za konačnih 3:1 za srpskoligaša sa Bubnja.

Šumadija 1903 – Polet (Ljubić) 3:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Milan Kurlagić (Užice).
Pomoćnici: Milan Nedeljković (Užice), Marko Stojković (Požega).
Strelci: Grujičić u 4, Knežević u 63. i Đurđević u 75. za Šumadiju 1903, a Vasilić u 47. minutu za Polet. Žuti karton: Todorović(Šumadija 1903). Crveni karton: Mihajlović (Polet) u 36. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Marić, Drašković, Ljubisavljević, Dobrić (Pantelić), Grujičić (Nikolić), Đurđević, Đorđević, Nenadiuć, Knežević (Đukić).

POLET: Srdanović, Đorđević, Lazović (Čolić), Stevlić (U. Veljović), I. Veljović, Petrović, Ružičić, Vasilić,  Pantović, Mihajlović, Drakulić.

IGRAČ UTAKMICE: Nenad Đurđević (Šumadija 1903)

U ostalim susretima 29. kola srpske lige „Zapad“ danas su postignuti sledeći rezultati: Mihajlovac – Zvižd 3:0, Karađorđe – Sloga (K) 1:0, Sloga (P) – Budućnost Krušik  0:3, Jedinstvo Putevi – Železničar 1:0, Mačva – Šumadija (A) 1:0, Jedinstvo (Ub) – Smederevo 3:2, Mokra gora – FAP 1:1.

Sa 40 bodova Šumadija 1903 zadržala je sedmo mesto na tabeli, a najugroženiji za ispadanje iz lige ostali su, pored otpisanih Žvižda iz Kučeva i Sloge iz Kraljeva, još i  Šumadija (A), Mokra gora, FAP i Polet (Lj).

U poslednjem kolu Šumadija 1903 gostuje u Kučevu i sastaje se sa „fenjerašem“ Zviždom.