Šumadija bez snage za iznenađenje u Vrbasu

zkk-sumadija

U derbiju 9. kola Prve lige, košarkašice Šumadije poražene su u Vrbasu od istoimene ekipe rezultatom 85:66, po četvrtinama 15:19, 28:12, 24:15, 18:20.

Gošće su odlično otvorile utakmicu i tokom prve deonice konstantno imale vođstvo, najveće u 6. minutu (13:7). Odbrana Šumadije odlično je funkcionisala, pa je posle 10 minuta na semaforu glasilo 19:15 za tim iz Kragujevca.

I početak druge deonice je obećavao, jer su “Šumadinke“ u 13. minutu imale “plus 7“ (27:20). Međutim, u naredna četiri minuta Vrbas pravi seriju 11:0 i preuzima vođstvo (31:27), a samim tim i kontrolu nad utakmicom. Do kraja poluvremena Vrbas je nastavio da pogađa, dok je Šumadija uspela da upiše još samo četiri poena (43:31).

U nastavku igre, kako je vreme odmicalo, Kragujevčanke nisu imale snage da se značajnije suprotstave Vrbašankama, koje su na kraju slavile veoma ubedljivo.

Latinka Dušanić sa 20, Nataša Bućevac i Jelena Mitić sa 19 poena bile su najefikasnije u pobedničkom timu, dok je kod gošći jedina svetla tačka bila Kristina Raković sa 22 koša, dok je Jelena Ćulafić dodala 14.

Vrbas je ostao drugi sa 17 bodova, uz skor od osam pobeda i samo jednim porazom, dok je Kragujevčankama ovo četvrti neuspeh, uz pet pobeda koliko su ostvarile.

Naredne subote, u 10. kolu Prve lige, ekipa trenera Darka Jakovljevića ugostiće Šabac.