Šumadija efikasnija od Bresničana (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Šumadije 1903 bili su spretniji pred golom Slavije i postigli tri gola

U drugoj probnoj utakmici fudbaleri Šumadije 1903 danas su na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ pobedili zonaša Slaviju sa 3:1, uz dva pogotka Filipa Aleksića.

Posle poraza od prvoligaša Metalca u Gornjem Milanovcu, izabranici trenera Miroslava Stakića bolje su se snašli na terenu sa veštačkom travom i iskoristili greške u odbani Bresničana, koji su olako primali golove kao i na prethodnoj utakmici sa Radničkim 1923. U ekipi Šumadije 1903 pojavilo se nekoliko igrača koji u prvom delu sezone nisu nosili dres srpskoligaša sa Bubnja. Među njima su i povratnici Knežević iz markovačkog Napretka i Vidić iz vranjskog prvoligaša Dinama. Iz Smedereva je stigao Pavlović, iz Slavije Lazić, a iz beogradskog Milutinca Laban.

Bez Matejića, golmana Petrovića i Lazića koji su napustili klub, ali sa novajlijama Barošem i Stefanovićem, ekipa Slavije nije loše odigrala na sredini terena, ali je pravila greške pred svojim golom, što je iskoristila Šumadija 1903 da zabeleži prvu pobedu u ovom pripremnom periodu

Igrači Slavije u pauzi sa trenerom Radovanovićem

Samo što je počela utakmica Slavija je primila gol. U 4. minutu sa desne strane centrirao je Petar Đorđević, a Aleksić je glavom loptu sproveo pored golmana Juga.

Na drugoj strani šansu za izjednačenje propustio je Nešković, koji je sa sedam-osam metara šutirao pravo u ruke golmana Pešića.

Skoro na identičan način Šumadinci su povećali vođstvo u 35. minutu. Centrirao je novajlija Pavlović, a Aleksić se ponovo upisao u listu strelaca.

Filip Aleksić postigao dva pogotka protiv Bresničana

Međutim, Bresničani se nisu predavali i u 40. minutu Zlatko Stefanović je udarcem sa 16 metara iznenadio golmana Pešića i smanjio prednost Šumadije 1903 na 2:1.

Posle odmora Slavija je krenula da izjednači, ali je iz kontranapada u 47. minutu primila i treći pogodak. Strelac je bio brzonogi Lazar Vidić, koji je umakao odbrani Bresničana i poslao loptu u desni donji ugao golmana Juga.

Imala je Slavija još par šansi da ubaži poraz, ali je najpovoljniju priliku u 80. minutu propustio Dimitrijević, koji sa 7-8 metara nije uspeo da savlada rezervenog golmana Šumadije 1903 Miletića.

Alekandar Dimitrijević (sa loptom) propustio je šansu da bivšem klubu zatrese mrežu

Ovaj zanimljiv komšijski susret pokvarile su međusobne čarke igrača, zbog kojih je sudija Ivan Petrović bio prinuđen da u finišu utakmice iz igre odstrani Stefanovića iz Slavije i Kneževića sa klupe Šumadije 1903.

ŠUMADIJA 1903 – SLAVIJA 3:1 (2:1)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivan Petrović.
Pomoćnici: Marko Jevremović, Veljko Stanojević.
Strelci: Aleksić u 4. i 35. i Vidić u 47. za Šumadiju 1903, a Stefanović u 40. minutu za Slaviju.

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Jotović, Milosavljević, Andrić, Vranić, Knežević, P. Đorđević, Vidić, Aleksić, Pavlović, Laban. Igrali su još: Miletić, Đukić, N. Đorđević, Nedeljković, Lazić, Vujović, Živanović.

SLAVIJA: Jug, Tanasijević, Baroš, Jovanović, Jokić, Cvetković, Nešković, Radovanović, Stefanović, Dimitrijević, Rilak. Igrali su još: Milovanović, Kuličanin i Kostić.

Narednu proveru Šumadija 1903 imaće protiv ekipe Tabana u Jagodini, dok će Slavija „sparingovati“ sa jesenjim liderom Prve gradske lige Kragujevca, ekipom Srbije iz Ilićeva.