Šumadija efikasnija od Bresničana

Fudbaleri Slavije (tamni dresovi) postigli su dva pogotka, ali su izgubili i od drugog kragujevačkog srpskoligaša

U četvrtoj probnoj utakmici na igralištu u Beloševcu fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja danas su savladali zonaša Slaviju sa 3:2 i zabeležili prvu pobedu u ovom pripremnom periodu.

Po prohladnom i kišnom vremenu treneri obe ekipe isprobali su igrače sa kojima raspolažu, među njima bilo je i nekoliko novajlija. Prvi put u ekipi Šumadije 1903 danas je igrao Nebojša Vukojičić, ofanzivni vezista, inače Kragujevčanin, koji protekle dve sezone nosio dres prvoligaša Slobode iz Užica i Mokre gore iz Zubinog potoka. Odigrao je samo jedno poluvreme, ali je pokazao da će u tanddemu sa Đurđevićem i Živadinovićem predstavljati značajno pojačanje poslednje plasirane ekipe u Srpskoj ligi „Zapad“.

Ekipa Slavije, koja je izgubila minimalnim rezultatom i od Radničkog 1923 (0:1), predstavila se u boljem izdanju u odnosu na sastav iz jesenje sezone, jer je pojačana sa iskusnim povratnicima Matejićem, Kovačevićem, Lukićem, zatim Ilićem, Vukomanovićem i golmanom Milivojevićem, tako da je pružila dobar otpor srpskoligašu sa Bubnja.

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj nadmoćnosti Šumadije 1903, koja je u 10. minutu preko Đurđevića uspela da dođe do prednosti od 1:0. Neposredno pred odlazak na odmor Slavija je imala priliku za izjednačenje. Kovačević je, posle solo akcije po levoj strani, ušao u kazneni prostor, ali je šurirao u ruke golmana Nastića.

U drugom delu susreta malobrojni gledaoci videli su više šansi i još četiri pogotka, po dva na obe strane. Posle pokušaja Đurđevića da uveća prednost srpskoligaša, Kovačević je dva puta bezuspešno šutirao na gol Šumadije 1903. Ipak, pritisak Bresničana u 75. minutu materijalizovan je pogotkom Sretkovića, posle centaršuta Mateijića

sa leve strane i povratne lopte Kovačevića. Samo pet minuta kasnije srpskoligaš sa Bubnja stigao je i do drugog vođstva preko Dobrića, koji je iskoristio ubacivanje lopte sa desne strane.

Svojim drugim pogotkom Đurđević je u 83. minutu povećao prednost srpskoligaša sa Bubnja na 3:1, a Matejić je iskoristio grešku u odbrani protivnika i tri minuta kasnije ublažio poraz Bresničana.

ŠUMADIJA 1903 – SLAVIJA 3:2 (1:0)

Igralište: Pobede u Beloševcu.
Gledalaca: 30.
Sudija
: Marko Jevremović.
Pomoćnici: Stefan Mitrović i Filip Petronijević.
Strelci: Đurđević u 10. i 83. i Dobrić 80, a Sretković 75. i Matejić u 85. minutu za Slaviju.

ŠUMADIJA: Nastić, Vulić, Marić, Ljujić, Vlašić, Petrović, Jovović, Đurđević, Božović, Đurović, Vukojičić. Igrali su još: Jovanović, Pantelić, Đukić, Vranić, Dobrić.

SLAVIJA: Jug, Todorović, Rilak, Sretković, Lazić, Vukomanović, Beljić, Nešković, Lukić, Matejić, Kovačević.Igrali su još: Milivojević, Radovanović, Ilić, Ristić.

Naredne srede Šumadija 1903 za protivnika će imati ekipu Tabana, a Slavija ekipu Gruže.