Šumadija hita ka višem rangu, Arsenalu derbi začelja

fudbal

U okviru 24. kola Zone „Morava“ klubovi iz Kragujevca bili su vrlo uspešni. Šumadija 1903 je u derbiju savladala Mokru Goru i sigurno korača ka višem rangu takmičenja, dok je Arsenal pobedom protiv Karađorđa produžio sebi šanse za opstanak. Konačno, u gradskom derbiju Vodojaža je bila bolje od Slavije.

U derbiju kola, odigranom na „Bubnju“, domaća Šumadija je do pobede došla tek u samom finišu meča, i to sa bele tačke, iako su izabranici trenera Staševića dominirali tokom cele utakmice. Gosti iz Zubinog Potoka su pokazali da su izuzetno čvrsta i agresivna ekipa, što je rezultiralo brojnim žutim kartonima u ekipi Mokre Gore.

„Šumadinci“ su poveli u 42. minutu igre, kada je Zvezdan Nikolić natrčao na jedan „odbitak“ i smestio ga iza leđa golmana gostiju Markovića. Međutim, samo tri minuta kasnije Mokra Gora stiže do izjednačenja. Nakon slobodnog udarca Jokića, u petercu domaćih se najbolje snašao Đorđević i savladao Juriševića.

Trenutak odluke desio se u 84. minutu. Lepović je oboren u šesnaestercu gostiju, a precizan sa bele tačke bio je Tankosić. Gosti su burno reagovali na ovu, ali i prethodne odluke sudije Avramovića, smatrajući da ima suviše oštar kriterijum, pa su čak hteli i da napuste teren. Ipak, nakon petominutnog ubeđivanja, igrači Mokre Gore su se vratili na teren i meč je priveden kraju.

Ovom pobedom Šumadija je ponovo stigla do osam poena prednosti u odnosu na Mokru Goru i na korak je od promocije u viši rang, iako je do kraja prvenstva ostalo da se odigra još šest kola.

Važnu pobedu zabeležili su i fudbaleri Arsenala. Oni su u derbiju začelja savladali Karađorđe sa 2:1 i na taj način zadržali šanse da obezbede opstanak.

Kragujevčani su do pobede stigli nakon preokreta u samom finišu meča. Igrači Arsenala su tokom utakmice nekoliko puta pogađali okvir gola gostiju, a onda je 80. minutu usledio pravi šok, kada je Mikić doveo ekipu iz Ribnice u vođstvo. Ipak, to nije pokolebalo domaće fudbalere, koji su najpre preko Stefanovića izjednačili u 87. minutu, da bi u poslednjem minutu utakmice Radojević uspeo da donese sva tri boda Kragujevčanima za veliko slavlje.

Arsenal je ovom pobedom zadržao priključak sa ostalim ekipama koje se bore za opstanak i pokušaće da u preostalih šest kola sačuva status zonaša.

Dragačevo – Trepča 1:1.

Susret Polet (T) – Orlovac igra se 14. maja.

Na tabeli vodi Šumadija sa 60 bodova, ispred Mokre Gore sa 52 boda. Slavija se nalazi na petom, a Vodojaža na 12. mestu, dok je Arsenal i dalje na poslednjem mestu prvenstvene tabele, ali sa samo bodom zaostatka u odnosu na Karađorđe, odnosno četiri boda manje od Slobode.

Izvor: Željko Marinković