Šumadija počela seriju pripremnih utakmica porazom od Takova

Kategorija: Fudbal

Doskorašnji srpskoligaš sa Bubnja prvu pripremnu utakmicu odigrao je juče u Gornjem Milanovcu i izgubio od zonaša Takova sa 0:2, u dosta izmenjenom sastavu u odnosu na proteklu sezonu.

Fudbaleri Šumadije 1903 pod vođstvom novog (starog) trenera Slobodana Staševića i sa podmlađenim sastavom marljivo se pripremaju za novu sezonu, a zbog renoviranja podloge na terenima na Bubnju počeli su pripremne utakmice van svog terena. Prvi rival bilo je Takovo, ekipa koju vodi Miloš Bošković, koji je ranije noso dres najstarijeg kragujevačkog i srpskog kluba sa Bubnja. Milanovčani imaju iskusnu ekipu koja je u prethodnoj sezoni vodila borbu za prvo mesto i viši rang sve do poslednjeg kola sa Jošanicom.

Trener Stašević i pored poraza zadovoljan je igrom, posebno kadeta i omladinaca koji su priključeni prvom timu posle potpisivanja ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji sa kragujevačkim Apolonom 4. Na teren je izveo dve ekipe i u prvom poluvremenu njegovi izabranici bili su ravnopravan protivnik domaćinu, a da su Knežević i Đorđević bili precizniji mogli su da dođu i do prednosti.

U ekipi Šumadije 1903 pojavio se i iskusni Ljubo Nenadić, kao i novajlije Slavković iz Karađorđa (Topola) i mladi Danilović iz Radničkog 1923. Iz Apolona 4 nastupilo je šest kadeta i omladinaca Aničić, Mijailović, Šapić, Kočanović, Savić, Stefanović.

Golovi su postignuti u drugom poluvremenu, kada je, pored Nastića na golu, nastupio mladi tim Šumadije 1903. Takovo je došlo u vođstvo u 50. minutu pogotkom Mirkovića, posle centaršuta domaćeg rezerviste Vujovića.

Deset minuta kasnije Milanovčani, koji i u novoj sezoni ne odustaju od borbe za vrh tabele, postigli su i drugi pogodak. U kaznenom prostoru kragujevačkog zonaša oboren je strelac prvog gola Mirković, pa je sudija pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je jedan od najboljih u redovima Takova Pavlović i povećao prednost na 2:0, što se na kraju pokazalo da je bilo dovoljno i za konačnu pobedu domaćeg tima

– I pored poraza moram da pohvalim zalaganje i odnos prema igri mladih igrača, koji obećavaju bolje dane Šumadije. Zbog sređivanja terena na Bubnju dogovorili smo se da pripremne utakmice igramo u gostima. Već naredne subote protivnik nam je doskorašnji prvoligaš Jagodina, koja će u narednoj sezoni nastupati u istočnoj grupi Srpske lige pod imenom Tabane Jagodina. Planiramo da odigramo još neke kontrolne utakmice do početka sezone u novoformiranoj Šumadijsko-raškoj zoni – rekao nam je trener Stašević.

Pored priprema fudbalera, na Bubnju se užurbano odvijaju i radovi na sređivanju terena i svlačionica, tako da će podmlađeni tim Šumadije 1903 u novoj sezoni imati bolje uslove za rad.

Jedan komentar: Šumadija počela seriju pripremnih utakmica porazom od Takova

1. Sumadija pre toga odigrala vec jednu prijateljsku sa Slogom iz Batocine i dobila 2-1,proverite i objavite bar sastave i strelce