Šumadija poražena od prvoligaša iz Zvornika

Zajednički snimak fudbalera Drine (beli dresovi) i Šumadije 1903 pred njihov prvi susret u Kragujevcu

Srpskoligaš sa Bubnja juče je odigrao i treću kontrolnu utakmicu u okviru priprema za narednu sezonu, a za protivnika je imao ekipu Drine, člana Prve lige Repblike Srpske. U ravnopravnoj igri, bez mnogo šansi za gol, gosti, koji se pripremaju u Topoli, u finišu utakmice postigli su jedini pogodak na meču i zabeležili minimalnu pobedu od 1:0, treću za vreme sedmodnevnog boravka na Oplencu.

Posle poraza od Mihajlovca i pobede u duelu sa Jagodinom, fudbaleri Šumadije 1903 su u prvom poluvremenu utakmice bili ravnopravan protivnik gostima, koji su protekle sezone igrali u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, ali su se preselili u niži rang i sada stvaraju novi tim za povratak u staro društvo. Ekipa Drine, koja se danas vraća u Zvornik, savladala je Moravu u Velikoj Plani i Karađorđa iz Topole, i odigrala je jučeršanji meč sa više motiva, što je rezultiralo pogotkom tek u finišu utakmice.

U prvom poluvremenu Šumadija 1903 je preko Kneževića, iz jedne od retkih šansi, postigla gol, koji je poništen zbog ofsajd pozicije. Posle odmora u srpskoligašu sa Bubnja pojavile su se novajlije, Živadinović u napadu i Đorović, igrač Sušice, inače republički fudbalski sudija i Mazić iz Crne Gore, a celu utakmicu branio je mladi golman Jovanović iz milanovačkog Metalca.

Najbolju šansu za domaćina u 65. minutu imao je Đorović, ali je sa ivice peterca nabačenu loptu poslao preko gola.

Uvođenjem odmornijih igrača trener Zvorničana Milan Lazarević je pojačao tempo igre i to je donelo pobedu. U 75. minutu kapiten gostiju Kikić je pogodio prečku, a deset minuta kasnije, posle akcije preko leve strane, Dragutinović je savladao istrčalog golmana Šumadije 1903 i loptu poslao u praznu mrežu za pobedu od 1:0.

Sa utakmice na Bubnju sa DrinomFudbaleri prvoligaša iz Zvornika (beli dresovi) u finišu susreta obezbedili su pobedu na Bubnju

ŠUMADIJA 1903 – DRINA (Zvornik) 0:1 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marina Višnjić.
Pomoćnici: Marko Živković i Đorđe Stevanović (svi iz Kragujevca).
Strelac: Dragutinović u 85. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Jovanović, Milutinović, Janićijević, Nikolić, Ljujić, Marić, Đorđević, Dobrić, Knežević, Đorić, Đukić. Igrači su još: Ljubisavljević, Živadinović, Đurđević, Todorović, Perović, Đorović, Mazić, Nedelković.

DRINA: Maksimović, Ikić, Ćosić, Ivanović, Mazić, Mijailović, Kikić, Ćulum, Zekić, Pjević, Brčkalić. Igrali su još: Jokić, Trifunović, Torbica, Marković, Novaković, Dragutinović.

Ekipa Šumadije 1903, pod vođstvom trenera Igora Tufegdžića, nastavlja seriju pripremnih utakmica naredne srede, kada će se sastati sa Karađorđem iz Topole na Bubnju, sa početkom u 18 časova.

Do početka nove sezone srpskoligaš sa Bubnja odigraće još dva kontrolna susreta i to oba u gostima. Za 30. jul planirana je probna utakmica u Užicu sa Slobodom, a četiri dana kasnije i sa Kolubarom u Lazarevcu. Inače, prvenstvo u Srpskoj ligi „Zapad“, gde će se takmičiti i Radnički 1923, počinje 13. avgusta, a protivnici će se znati za nekoliko dana, kada će se održi konferencija klubova ove lige na Zlatiboru.