Šumadija posle penal završnice do pobede nad Studentom

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije savladale su u hali „Gordana Goca Bogojević“ niški Student sa 68:63 (16:15, 19:9, 18:17, 15:22), u utakmici 3. kola Prve lige Srbije.

Posle izjednačene prve četvrtine, izabranice trenera Darka Jakovljevića su u drugoj deonici postepeno povećavale vođstvo, da bi do najveće prednosti stigle u samom finišu prvog poluvremena i na takozvani „veliki odmor“ otišle sa „plus 11“ – 35:24.

Sredinom treće deonice domaći tim je ostvario i najveću prednost na utakmici (46:32). Sa 12 poena “viška“ (53:41) Kragujevčanke ulaze u odlučujućih deset minuta. Nišlijke tada kreću na sve ili ništa i za tri minuta serijom 6:0 smanjuju zaostatak na 53:47.

Nakon trojke Tanje Ćirov u 36. minutu, ekipa Studenta stiže do izjednačenja. Jelena Ćulafić i Aleksandra Katić tada preuzimaju odgovornost i sa pet uzastopnih poena donose novu prednost svojoj ekipi – 63:58. Ipak, gošće se nisu predale i u poslednji minut meča ulaze sa poenom zaostatka (64:63). Ušlo se u penal završnicu, u kojoj je domaći tim imao više koncentracije i stigao do važnog trijumfa.

Šumadiju su do druge pobede u sezoni predvodile Aleksandra Katić i Jelena Ćulafić sa po 17 poena. Dvocifrena je bila još i Kristina Milošević, koja je upisala 10 poena. U poraženom timu odličnu partiju pružila je Tanja Ćirov sa 25 koševa.

Naredne subote “Šumadinke“ očekuje gostovanje ekipi Vršac Svisslion.