Šumadija sa linije slobodnih bacanja do pobede

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije zabeležile su šestu pobedu u Prvoj ligi Srbije, petu na domaćem parketu. One su večeras, u utakmici 10. kola, savladale Šabac sa 80:76 (16:9, 19:20, 20:21, 25:26).

Kragujevčanke su kontrolisale meč od samog starta, imale pristojnu prednost sve do 37. minuta utakmice, kada su dozvolile gošćama da se približe na poen zaostatka i uvedu utakmicu u dramatičan finiš.

„Šumadinke“ su dobro otvorile meč, dobile prvu četvrtinu sa 16:9, a na odmor otišle sa šest poena prednosti – 35:29.

U 26. minutu domaće su stigle i do „plus dvanaest“ (46:34) i činilo se da će konačno slomiti protivnika. Međutim, gošće su se sa tri vezane trojke ponovo vratile u meč, pa se u odlučujući period ušlo sa vođstvom Šumadije od 55:50.

Domaće su polovinom poslednje deonice ponovo došle do osetne prednosti i povele sa 66:56 u 34. minutu. Ali Šapčanke je još jednom u životu održao šut za tri poena, tako da u 37. minutu prilaze na „minus jedan“ (70:69). Tu je gošćama ponestalo municije, morale su faulovima da seku napade Kragujevčanki, koje su bile precizne sa linije penala i došle do zasluženog trijumfa.

Čak pet igračica Šumadije imalo je dvocifren učinak. Katić je postigla 20 poena, Milošević 16 (6 asistencija), Mijatović 14 (11 skokova), Raković 13 (15 skokova), a Ćulafić 11 poena (7 asistencija).

Kod gošći Vuković je postigla 17 poena, a po 13 postigle su Ćosić, Velisavljević (5 skokova) i Tamara Jokić.

U narednom kolu Šumadiji predstoji duel sa Partizanom u Beogradu, a eventualna pobeda u tom meču predstavljala bi veliki korak ka plej-ofu.