Šumadija savladala Šabac i produžila šansu za opstanak

Važnu pobedu ostvarile su košarkašice kragujevačke Šumadije u 17. kolu Prve ženske lige Srbije. Kragujevčanke su na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“ savladale Šabac sa 76:73 (22:8, 10:20, 24:26, 20:19) i tako produžile sebi nadu za opstanak u ovom rangu takmičenja.

Šumadinke su veoma motivisano ušle u ovaj susret, čemu u prilog ide i rezultat na isteku prve deonice – 22:8. Međutim, polovinom druge četvrtine dolazi do pada u igri domaćih, što gošće koriste, te dolaze do preokreta i vođstva od 27:26 u 17. minutu.

Kristina Milošević je sa dve uzastopne trojke omogućila svom timu da na poluvreme ode sa četiri poena prednosti – 32:28.

Treću četvrtinu obeležila je rezultatska klackalica. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi u završni kvartal Šumadija ušla sa dva poena prednosti –  56:54.

U poslednjoj četvrtini, Kragujevčanke su u par navrata imale priliku da prelome meč u svoju korist, ali u tome nisu uspele sve do samog finiša. Pitanje pobednika je sa linije penala rešila Stefani Garden, najnovije pojačanje kragujevačkog tima, koja je ujedno bila i najefikasnija igračica pobedničkog tima sa 20 poena.

Poen manje postigla je njena zemljakinja Paris Vilijams, 14 je ubacila Sofija Lazareska, 11 Jelena Trifunović, a 10 Kristina Milošević.

– Vrlo bitna pobeda za nas u borbi za opstanak. Mnogo lakše igramo i konkurentnija smo ekipa posle dovođenja pojačanja, što je pokazala i ova utakmica. Još pet utakmica je ostalo do kraja, imamo solidan raspored i nadam se da ćemo uspeti u našem cilju i opstati u ligi. Sledi nam gostovanje u Subotici, pobedili smo ih u prvom delu sezone, tako da očekujem da ponovimo takvu utakmicu i narednog vikenda. – istakla je Kristina Milošević, kapiten Šumadije.

Sa skorom od pet pobeda i dvanaest poraza, ekipa Šumadije trenutno zauzima deseto mesto i nalazi se tik iznad zone ispadanja. Da bi se osigurao opstanak u Prvoj ligi Srbije, potrebno je da Kragujevčanke nastave sa dobrim rezultatima, počev od utakmice sa subotičkim Spartakom u narednom, 18. kolu.