Šumadija sigurna u gradskom derbiju

sumadija-radnicki

Po drugi put ove sezone košarkašice Šumadije uspele su da savladaju gradskog rivala, ekipu Radničkog rezultatom 87:78 (22:17, 22:16, 22:25, 23:20), u 13. kolu Prve lige Srbije.

Iako su Šumadinke tokom čitavog susreta imale prednost, gradski derbi u hali “Gordana Goca Bogojević“ ipak je opravdao očekivanja.

Šumadija je tek u finišu prve četvrtine uspela da slomi otpor Radničkog i stekne šest poena prednosti (21:15). U 13. minutu prednost ekipe trenera Darka Jakovljevića dostagla je dvocifrenu vrednost (28:18), koja je ostala i na kraju poluvremena.

U trećoj deonici košarkašice Šumadije su rutinski čuvale stečenu prednost, pa su u 27. minutu uspele i da je povećaju na maksimalnih “plus 15“ – 62:47. Međutim, nisu se predavale igračice Radničkog, pa su u finišu ovog perioda serijom 8:0 vratile rezultatsku neizvesnost (62:55).

Kako je počela poslednja četvrtina, Šumadija se ponovo vratila na “plus 11“ (69:58), ali je Radnički sa pet uzastopnih poena kapitena Marine  Lešnjak stigao na 69:63. Međutim, već u sledećem napadu Kristina Milošević vratila je “trojku“ i skoro ugasila svaku nadu Radničkom da može da iznenadi.

Do kraja meča Šumadija je znalački sačuvala prednost i stigla do osmog trijumfa ove sezone, koji ju je još više približio do cilja, a to je plej-of. Košarkašicama Radničkog je ovo bio osmi poraz, koji ih ostavlja na sedmoj poziciji.

MVP utakmica bila je Kristina Raković koja je ostvarila dabl-dabl učinak. Upisala je 19 poena i zabeležila čak 16 skokova. Katićeva je dodala 18, dok je Jelena Ćulafić takođe imala dabl-dabl sa 12 poena i čak 15 asistencija!

U poraženom timu istakla se kapiten Marina Lešnjak sa 21 poenom, Cvetanović je dodala 17 a Trifunović 10 poena.

U narednom kolu Radnički dočekuje neporaženi Radivoj Korać, dok će Šumadija na megdan Spartaku u Subotici.