Šumadija spremnija od Bresničana

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Šumadije 1903 (plavi dresovi) su boljom igrom u drugom poluvremenu uvećali pobedu nad Slavijom

U petoj pripremnoj utakmici, fudbaleri Šumadije 1903 savladali su još jednog zonaša. Posle ubedljive pobede u duelu sa Napretkom iz Markovca u četvrtak, srpskoligaš sa Bubnja danas je savladao i kragujevačku Slaviju sa 3:0.

Zbog velike sparine i visoke temperature u prvom poluvremenu igrači su se teško kretali po terenu, a gledaoci nisu ni videli pravu šansu za gol. U 13. minutu sudija Nikola Radović je isključio Uroševića, što se odrazilo na igru Šumadije 1903, koja je ostatak prvog poluvremena odigrala sa igračem manje.

Treba reći da je Slavija došla na Bubanj sa svega trinaest igrača, od toga dva golmana, a u prvom poluvremenu je Nešković zbog povrede morao da napusti teren. Njega je u drugom poluvremenu, uz dozvolu trenera Vladice Radovanovića, zamenio naš internacionalac Nemanja Tomić, nekadašnji fudbaler beogradskog Partizana i turskog Genčlerbirligija. Međutim, ni to nije pomoglo Bresničanima da izbegnu drugi poraz u pripremnom periodu.

Domaći tim došao je u vođstvo u 30. minutu pogotkom sa bele tačke. U kaznenom prostoru Slavije oboren je Živadinović, a sa 11 metara siguran je bio Vlada Božović.

U drugom poluvremenu, kada je i vreme za igru bilo nešto povoljnije, trener Šumadije 1903 Miroslav Stakić dao je šansu novoj postavi, koja je ostavila bolji utisak i postigla još dva pogotka.

Na 2:0 za domaćina povećao je Kostadinović u 50. minutu posle nabačene lopte i gužve u petercu Slavije. Pet minuta kasnije Đukić je sa nekoliko metara šutirao pravo u golmana Petrovića. Međutim, posle solo akcije kroz sredinu, Ristić je u 62. minutu dobro šutirao i postigao i treći pogodak za Šumadiju 1903. Dobar udarac sa 16 metara uputio je, potom, i Kostadionović, ali je golman Slavije uspeo loptu da izbaci u korner.

U 75. minutu jedan od retkih udaraca na gol domaćina uputio je Vukomanović pod prečku, ali je dobro intervenisao novajlija na golu Šumadije 1903 Pešić i loptu prebacio preko gola. Na drugoj strani u kontranapadu Ristić je propustio šansu da poveća prednost domaćina, pošto je sa nekoliko metara razdaljine šutirao u golmana Petrovića.

Igrači Slavije sa trenerom Vladicom Radovanovićem u pauzi između dva poluvremena

Trener Bresničana Radovanović još uvek ne može da okupi igrače na koje računa u narednoj sezoni, pa je i danas na Bubnju izveo ekipu bez nekoliko prvotimaca, od kojih su neki još na odmoru. Ipak, Slavija je i sa ovako „okrnjenim“ sastavom savladala Sušicu sa 5:1 i omladince Radničkog 1923 sa 2:0, odigrala nerešeno sa Orlovcem u Mrčajevcima 1:1, a izgubila prvi pripremni susret u Korićanima sa 3:4 i danas na Bubnju 0:3.

ŠUMADIJA 1903 – SLAVIJA 3:0 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nikola Radović.
Pomoćnici: Boris Bakić, Marko Jevremović.
Strelci: V. Božović u 30. iz jedanaesterca, Kostadionović u 55. i Ristić u 62. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Urošević, L.Božović, V. Božović, Milosavljević, Nedović, Aleksić, P. Đorđević, Filipović, Živadinović, Arsenijević. Igrali su u drugom poluvremenu: Pešić, Aksentijević, N. Đorđević, Jovanović, Vranić, Borovnjak, Jotović, Ristić, Đukić, Jošović, Kostadionović.

SLAVIJA: Jug, Rašković, Beljić, Jokić, Lazić, Sretković, Nešković, Vukomanović, Radovanović, Matejić, Kovačević. Igrali su još: Petrović, Gogić, Tomić.

Ekipa Šumadije 1903 do kraja ovog pripremnog perioda treba da odigra još dva susreta. Planiran je revanš sa Slogom u Kraljevu narednog utorka, a generalna proba na Bubnju sa ekipom Tabana 1970 zakazana je za subotu, 12. avgust.