Šumadija ubedljiva protiv „orlova“, Arsenal u teškoj situaciji

Ovog vikenda odigrano je 20. kolo Zone „Morava“. Lider Šumadija 1903 je „petardirala“ Orlovac, Slavija je na svom terenu stigla do pobede protiv Karađorđa, Vodojaža je remizirala sa Slobodom iz Grbica, dok je Arsenal zabeležio novi poraz, ovaj put od Rudara iz Baljevca na svom terenu.

Šumadija 1903 je zabeležila još jednu ubedljivu pobedu na svom terenu. Nakon iznenađujućeg remija u Tutinu u prošlom kolu, „Šumadinci“ su u meču punom golova savladali neudogni Orlovac na Bubnju.

Utakmica nije baš najbolje počela po izabranike trenera Staševića, obzirom da su gosti došli do vođstva već u 4. minutu preko Popovića. Međutim, Simić je u 11. minutu doneo izjednačenje domaćinu, da bi u 28. minutu Marković doneo preokret. Šumadija je na poluvreme otišla sa vođstvom od 3:1, nakon drugog gola Simića na meču. Treba istaći da je u 38. minutu isključen fudbaler gostiju Tutunović, što je olakšalo posao domaćinu u nastavku meča.

Na startu drugog dela igre fudbaleri Orlovca postižu gol sa igračem manje, ali su dilemu oko pobednika meča rešili Dimitrijević u 68. i Tankosić u 78. minutu igre. Šumadija je ovom pobedom ostala na čelu tabele, sa pet boda viška u odnosu na drugoplasiranu Mokru Goru.

Do nova tri boda došla je i ekipa Slavije. Bresničani su očekivano savladali Karađorđe iz Ribnice sa 2:1.

Pešić je doveo domaćina u vođstvo već u 3. minutu igre, da bi gosti izjednačili preko Otaševića u 23. minutu. Ipak, Ristić u 31. minutu opet donosi prednost ekipi Slavije, što se ispostavilo i kao konačan rezultat ovog meča.

Ekipa trenera Radovanovića sa ovom pobedom bezbrižno ulazi u završnicu prvenstva.

Gradski rivali Vodojaža i Sloboda iz Grbica podelili su bodove. Bilo je 1:1 na kraju meča, mada bodom mogu biti zadovoljniji gosti iz Grbica, koji su od 63. minuta igrali sa igračem manje.

Vodojaža je povela golom Radojičića iz jedanaesterca u 27. minutu igre, da bi gosti iz Grbica izjednačili u 32. minutu preko N. Đorđevića. Isti igrač je zaradio isključenje u drugom poluvremenu.

Ove ekipe nastavljaju da se grčevito bore za opstanak do kraja prvenstva. Vodojaža je trenutno deseta sa 23 poena, dok je Sloboda trinaesta sa bodom manje od svog gradskog rivala.

Ekipa Arsenala je još jednom razočarala svoje simpatizere, nakon što je zabeležila još jedan poraz na svom terenu u jednom od derbija začelja. Palilulci su izgubili od Rudara iz Baljevaca sa 2:1, iako su na poluvremenu imali pozitivan rezultat.

Domaći su poveli u 25. minutu i držali to vođstvo do samog finiša. Imali su igrači Arsenala i igrača više nakon što je isključen Pešović, ali gosti su i tako desetkovani uspeli da golovima Idrizovića i Biorca dođu do preokreta i pobede.

Arsenal je ovim porazom dospeo u još težu situaciju i trenutno se nalazi na začelju tabele sa 13 bodova.