Šumadija uspešna na startu sezone

Šumadija 1903 je na svom stadionu imala uspešan start prvenstva  u Zoni „Morava“, i tako najavila da će imati jednu od vodećih uloga u ovom takmičenju. Ubedljivim rezultatom 3:0, je poražena ekipa  Trepče.

Bolje za igrače Šumadije nije moglo da počne.Već nakon prvog sudijskog zvižduka je kragujevački zonaš, golom Piskulića u prvom minutu, došao do početne prednosti od 1:0. Deset minuta kasnije gosti imaju priliku za izjednačenje, ali zahvaljujući odličnoj intervenciji golmana Milanovića, igrač Trepče, Sedlarević, ne uspeva da postigne pogodak iz slobodnog udarca.

U 35. minutu prvog poluvremena šansu da poveća prednost imao Dimitrijević, ali je na putu ka golu lopta pogodila stativu. Samo deset minuta u drugom poluvremenu je bilo dovoljno igračima Šumadije da dođu i do drugog gola.Golman gostiju, Lišanin, u 55. minutu obara u šesnaestercu Lazarevića, koji par trenutaka kasnije ovaj prekršaj realizuje sa bele tačke za 2:0. Nakon par propuštenih šansi sa obe strane, u 72. minutu Simić postiže atraktivan pogodak sa oko 20 metara za konačnih 3:0.

U sledećem kolu Šumadija 1903 gostuje ekipi Orlovca.

Šumadija 1903 – Trepča 3:0 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: oko 100.
Sudija: Radovan Marković (Čačak).
Strelci: Piskulić  1′, Lazarević 55′ (jedanaesterac), Simić 72′.
Žuti kartoni: Beloica, Lazarević (Šumadija 1903), Lišanin, Božović (Trepča).