Šumadija vodila, a Lozničani odneli bod

Sa današnje utakmice na Bubnju u kojoj je Nebojša Vukojičić (crno beli dres) dobio duel sa protivnikom

U 27. vanrednom kolu Srpske lige „Zapad“ fudbaleri Šumadije 1903, posle pobede u Užicu u prethodnom kolu, danas su drugi put u ovoj polusezoni remizirali na Bubnju istim rezultatom 1:1, ali protiv Loznice, koja se bori za opstanak u ligi.

Kao i protiv Karađorđa, srpskoligaš sa Bubnja je imao pobedu u rukama, ali je ponovo remizirao ovog puta sa Loznicom i stigao do pete pozicije na tabeli. Šumadija 1903 je dobro krenula i bolje odigrala u prvom poluvremenu, pa se očekivala i pobeda. Međutim, gosti su u drugom poluvremeno krenuli na sve ili ništa, češće napadali i to materijalizovali pogotkom, ali je malo nedostajalo da odnesu i oba boda sa Bubnja. Domaći tim je prvi pripretio preko Dobrića udarcem sa dvadesetak metara, ali je golman sprečio pogodak. U devetom minutu bilo je 1:0 za Šumadiju 1903. Odbijenu loptu na liniju 16 metara, posle centaršuta sa desne strane, odlično je zahvatio Jovović i iznenadio golmana Loznice Mitrovića.

Prvi ozbiljniji udarac prema golu uputio je napadač gostiju Đurić i pokušao da izjednači, ali je za malo bio neprecizan. U finišu prvog poluvremena isti igrač je šutirao sa preko 20 metara i zagrejao dlanove domaćeg golmana Nastić, pa se , ipak, na odmor otišlo sa golom prednosti za Šumadiju 1903.

Zadovoljni vođstvom igrači domaćeg tima posle odmora odigrali su opuštenije i prepustli inicijativu gostima, što je moglo i da ih više košta od jednog boda. Lozničani su opasnije napadali i stvarali šanse u 54. minutu Matić je oštro šutirao pod prečku, ali je golman Nastić dobro intervenisao i loptu izbacio preko prečke. Samo minut kasnije i Milovanović je ušao sa desne strane u kazneni prostor Šumadije 1903 i šutirao sa nekoliko metara. Ponovo se istakao čuvar mreže domaćina i sprečio izjednačenje.

U 56. minutu Loznica je, ipak, postigla gol. Posle kontranapada šutirao je Đurić, a kratko odbijenu loptu od golmana u mrežu je ubacio Maksimović i izjednačio na 1:1.

Ovaj pogodak još više je ohrabrio goste i u 73. minutu malo je nedostajalo da dođu i do preokreta rezultata u svoju korist. Strelac pogotka za Lozničane ubacio se ispred golmana Nastića i odneo loptu, ali je, na sreću domaćina, za malo bio neprecizan.

U 80 minutu i Šumadija 1903 mogla je da dođe i do drugog vođstva, ali je udarac Jovovića sa sedam-osam metara zvršio preko gola.

U 89. minutu zbog jednog starta prestrogo je isključen rezervista domaćeg tima Petrović, što je izazvalo negodovanje igrača Šumadije 1903 i gledalaca na tribinama. U poslednjim trenutcima susreta malo je nedostajalo da bodovi ostanu u Kragujevcu. Marić je šutirao sa leve strane, a Živadinović je pokušao glavom da loptu skrene u mrežu, ali nije uspeo, pa je podela bodova realan ishod današnjeg susreta na Bubnju.

ŠUMADIJA 1903 – LOZNICA 1:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac).
Pomoćnici: Miloš Živanović (Kostolac), Andrija Gojković (Velika Plana).
Strelci: Jovović u 9. za Šumadiju 1903, a Maksimović u 56. minutu za Loznicu.
Žuti kartoni: Vukojičić, Božović, Nastić, Vlašić, Todorović (Šumadija 1903), Avramović, Stanojević, Dišić (Loznica).
Crveni karton: Petrović u 90. minutu (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Vlašić, Božović, Jovović, Dobrić (od 46.Petrović), Đurđević, Urošević ( od 75. Marić), Vukojičić ( 0d 63. Nedović), Živadinović.

LOZNICA: Mitrović, Avramović, Stanojević, Milovanović ( od 90. Brkić), Stanković, Dišić, Lukić (od 88. Marjanović), Stanojević, Đurić, Maksimović, Matić.

Posle ove druge uzasopne podele bodova na Bubnju, Šumadija 1903 se sa 38 bodova preselila na petu poziciju na tabeli, koliko ima i šesti Zlatibor iz Čajetine.

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su pobedlili u gostima Šapine sa 1:0 i povećali prednost na tabeli na tri boda u odnosu na Slogu iz Požege i Budućnost Krušik, koji imaju po 52 boda.

U narednom kolu Šumadija 1903 gost je Zlatibora, a Radnički dočekuje Železničar iz Lakovca.